reklamı kapat

“Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 30.000 Dolar Olacak”

Kenetic kurucu ortağı, üç sebep birleşecek ve Bitcoin fiyatını 30.000 dolara taşıyacak…
12:00
28 Mayıs 2019

Haftanın başında Asya piyasalarının açılmasıyla yükselmeye başlayan Bitcoin fiyatı 9.000 dolara oldukça yaklaştı. Bitcoin’in yaklaşık olarak iki aydır çizdiği yükseliş grafiği de analistlere ve yatırımcılara daha yüksek seviyelerin görülebileceği tahminlerini yürütme şansı veriyor. Kenetic kurucu ortaklarından Jehan Chu da onlardan biri… Chu Bloomberg’e verdiği röportaj sırasında lider kripto paranın yıl sonuna kadar 30.000 doları görebileceği tahmininde bulundu.

Geçen Yıla Göre Daha Yüksek

U. Today’in haberine göre Bloomberg, Bitcoin’in 26 Mayıs 2018 fiyatıyla 26 Mayıs 2019 fiyatını karşılaştı ve bir önceki yıla göre bu yıl fiyatın daha yüksek olduğunu belirtti. Lider kripto Kasım 2018’den sonra ilk defa bu başarıya ulaşmayı başardı. Dolayısıyla Bloomberg’de yapılan açıklamalara göre artık insanlar Bitcoin’in ya da diğer kripto paraların ortadan kalkmayacağını düşünüyor.

Öte yandan Chu da Fidelity, JPMorgan ve Facebook gibi büyük şirketlerin kripto para ekosistemine girmesiyle artık Bitcoin’in ve diğer kripto paraların yok olmasının mümkün olmadığını düşündüğünü dile getiriyor. Ayrıca Chu’ya göre, Uber ve Lift’in halka arzları sırasında yaşanan hayal kırıklığı dolayısıyla insanlar artık “farklı bir teknoloji hikayesi” arıyor.

Chu’nun röportaj esnasında değindiği bir başka konuysa özellikle Bitcoin boğalarının sıklıkla gündeminde yer alan ve 2020 yılında gerçekleşecek olan “Bitcoin yarılanması” oldu. Chu’ya göre bu üç önemli faktörün birleşmesi Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 30.000 dolara ulaşmasını sağlayacak.

Ethereum ve Ripple

Röportaj sırasında Chu’ya, Bitcoin’in yaşadığı fiyat artışlarından diğer kripto paraların etkilenip etkilenmeyeceği de soruldu. Chu, bunun bir olasılık olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

Bitcoin en büyük marka, adeta odadaki iri fil. Kesinlikle diğer birçok kripto paranın faydalandığı bir çekim gücüne sahip.

Ayrıca Kenetic kurucu ortağı her ne kadar bir ayrım yapmadığını dile getirse de “şaşırtıcı” benimsenme oranı sebebiyle Ethereum için de bir yükseliş beklentisi olduğunu ifade etti. Chu aynı zamanda dünya çapındaki finansal ortaklıkları sebebiyle Ripple’ın XRP’sini de takip edeceğini sözlerine ekledi.

ETF’ler Sorun Değil

Geçtiğimiz günlerde SEC’in yeniden Bitcoin ETF’lerini erteleme kararı aldığını bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Chu, diğer kripto para meraklılarının aksine bu erteleme kararı dolayısıyla SEC’e ateş püskürtmüyor. Hatta Fidelity ve Samsung gibi büyük firmaların bu alana girmesinin ETF’ler hakkındaki olumlu kararı hızlandıracağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.