reklamı kapat

Bitcoin Yeniden 8.000 Doların Üstünde, Hedef 9.000 Dolar

Fundstrat analistine göre hedefte 9.000 dolar var…
13:00
13 Haziran 2019

Bloomberg’in haberine göre Fundstrat’ın tecrübeli uzmanı Rob Sluymer, Bitcoin fiyatının 9 bin doları yakın zamanda bulacağından oldukça emin… Ayrıca Sluymer, her zaman olduğu gibi altcoin’lerin de Bitcoin fiyat hareketini takip edeceğini dile getiriyor.

Bitcoin’in Son Yükselişi

Dün akşam saatlerinde Bitcoin nihayet tüm piyasanın beklediği 8.200 dolar seviyesinin üstüne çıktı ve sonunda iki haftalık direnç seviyesi kırılmış oldu. Son zamanlarda düşüş eğilimi gösteren Bitcoin fiyatının yeniden 8.000 doların üzerine çıkması ve anlık olarak düşmemesi piyasaya nefes aldırdı.

Bunun yanında pek çok analist teknik göstergelerin farklı hareketler öngördüğünü düşünüyordu. Dolayısıyla Bitcoin fiyatının böyle güçlü bir hareket sergilemesi bazılarını şaşkınlığa uğrattı. Ancak teknik analistler, kripto paralar gibi yeni ortaya çıkan varlık sınıflarında geleneksel beklentilerin uygulanamayacağını unutmamalılar.

RSI Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Sluymer, Relative Strength Index’e (RSI) göre, potansiyel yeni kazanımlar için güçlü erken göstergelerin olduğunu dile getiriyor. Sluymer’a göre artış ve azalış hareketlerini karşılaştıran RSI verileri Bitcoin için yeni bir rallinin sinyallerini veriyor. Sluymer fiyat beklentilerini şu şekilde açıklıyor:

Bitcoin’in şu anki hareketlerinin bir sonraki ralliyi başlatacağını ve fiyatı 8.800 ile 9.000 direnç seviyesine taşıyacağına inanıyoruz.

Sluymer’ın yanı sıra Fundstrat Global Advisors’un kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in 10.000 doları görmesi halinde tüm zamanlar rekoru olan 20.000 dolar seviyesini aşarak 40.000 dolara kadar artacağını dile getirmişti. Lee’nin açıklamalarını bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Litecoin Almanın Zamanı

Sluymer ayrıca konuşmaları esnasında Litecoin’in gösterdiği güçlü performansa da değindi. Analist, yaklaşmakta olan yarılanma öncesinde yatırımcıların bu durumdan yararlanması gerektiğini ifade ediyor.

Litecoin fiyatını birkaç gün içinde 100 dolar seviyesinden 140 dolar seviyesine kadar taşıdı. Sluymer bu arada yaşanabilecek geri çekilmelerin yatırımcılar açısından avantajlı olabileceğini dile getiriyor.

Kaynak: U.today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.