X


Bitcoin Yeniden 10.000 Dolar Altına Geriledi! Düşüşün Sebebi Ne?

Bitcoin (BTC) tekrardan dört haneye geriledi.
09:13
15 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu ay içerisinde birkaç kere 12.000 dolara doğru yükselse de, önce 11.000 dolara daha sonra 10.000 dolara ve şimdi de 9.000 dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’in en son 10.000 dolar altından işlem gördüğü tarih ise 31 Temmuz olarak biliniyor.

Uzmanlar bu ayın başlarında Bitcoin’in devam eden rallisi konusunda oldukça iyimser bir görüşe sahipti ve devam eden jeopolitik karmaşanın, BTC ve diğer kripto para birimleri için olumlu olduğu vurgulanmaktaydı. Özellikle ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşları Bitcoin için ciddi bir yatırımcı çekme kapısı haline geldi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da 5 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamasında Yuan’ın tekrardan 7.0 üstüne çıkması, döviz savaşları ve artan sermaye kontrolünün BTC için olumlu olduğunu dile getirmişti.

Bitcoin Düşüşünün Sebebi Balinalar Mı?

Buna ek olarak muhalif liderin seçildiği Arjantin ile eylemlerin başkenti haline gelen Hong Kong da ciddi bir yatırımcıya sahip şeklinde yorumlandı. Bütün bu gelişmelere ve son günlerde güvenli liman olarak görülmesine rağmen Bitcoin’in hala değer kaybetmesinin herhangi bir belirgin sebebi yok. Kripto para sektöründe istediği zaman fiyat yükseltip istediği zaman düşürebilen ve ellerinde çok miktarda kripto para bulunan Balinalar yine düşüşte etkili olmuş olabilir.

Ünlü kripto para analisti Josh Rager ise kendi hesabından yaptığı bir açıklamada 4 haneye düşen Bitcoin’in aslında bir ”hediye” olduğunu vurguladı ve buradan alım yapılması gerektiğini ima etti.

Buna ek olarak düşüşte Binance borsasının bugün  8 saat kapalı kalacak olması da etki etmiş olabilir. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar