reklamı kapat

“Bitcoin Volatilitesine Rağmen Çok İyi Bir Değer Deposu”

Unchained Capital, Bitcoin volatilitesinin aslında sanıldığı gibi kötü bir durum olmadığını ifade ediyor...
20:00
11 Ağustos 2019

Bitcoin’i ve diğer kripto paraları eleştirenler, genellikle bu piyasadaki fiyat hareketleri çok olduğu için ne değer deposu ne de günlük alışverişlerde para birimi olarak kullanılamayacağı argümanı üzerinden eleştirilerde bulunuyor. Ancak Unchained Capital bu argümana karşı çıkıyor.

“Bitcoin Çok Volatil Değil”

Blockchain tabanlı finansal hizmetler şirketi “Bitcoin Çok Volatil Değil” başlığıyla yayınladığı bir makalede, Bitcoin’in volatilitesine rağmen çok iyi bir değer deposu olduğunu ifade etti ve bunun nedenlerini sıraladı.

Yayınlanan makaleye göre Bitcoin’in volatil yapısı onu diğer para birimlerinden ayıran en büyük özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu durum yatırımcıların kripto paralara olan güvenini arttırıyor. Konuyla ilgili makalede şu ifadelere yer veriliyor:

Bitcoin’i değer deposu olarak kullanan insanlar, Bitcoin’in takip edilemez yapısını anlamak için özellikle kripto para birimlerinin yapısını anlamaya çalışıyor. Bitcoin’in volatilitesi, en çok eleştirilen özelliklerinden birisi…

Benimsenme Artıyor

Bitcoin 2019 başından bu yana gerçekten güzel bir fiyat tablosu çizdi. Ayrıca piyasaya sürüldüğünden bu yana özellikle 2017 yılında 20.000 doları görerek çok fazla sayıda insanın zengin olmasını sağladı. Unchained Capital’in yayınladığı makaleye göre, Bitcoin’in düşük arzı ve artan benimsenmesi fiyat artışlarını tetikleyen en önemli özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında yayınlanan makaleye göre, Bitcoin’in 2016 yılından bu yana benimsenmesinde 12 kat artış görülüyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre kripto para birimlerindeki yüksek volatiliteye rağmen benimsenme oranı her geçen artıyor…

Öte yandan Stanford Üniversite’sinde hukuk öğrencisi olan Bitcoin savunucusu Conner Brown, volatilitenin piyasada temizlik yapılmasına imkan verdiğini bunun da aslında piyasa için sağlıklı olduğunu dile getirmişti. 

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.