“Bitcoin Ve Ethereum Güçlü Teminat Ekonomilerini Temsil Ediyor”

Özet

  • Chris Burniske, Bitcoin ve Ethereum hakkında açıklamalar yaptı.
13:00
18 Kasım 2019

Bitcoin ve Ethereum piyasa değerleri bakımından ilk iki sırayı işgal eden kripto para birimleri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin’in yanı sıra ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum piyasaya giren ilk altcoin konumunda bulunuyor.

İçerik Rehberi

Teminat Ekonomisi

Bir kripto para yorumcusu olan Chris Burniske’in Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalara göre hem Bitcoin hem de Ethereum güçlü teminat ekonomilerini temsil ediyor. Burniske konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

Hem Bitcoin hem de Ethereum zaten zorlu teminat ekonomilerine güç veriyor. Bu durum, bankalar için önemli olduğundan takip edilmelidir.

Bunun yanında Burniske Nisan ayında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasası döneminde piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşacağını dile getirmişti. Burniske’in açıklamalarını bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Değişim Aracı

Son tweet’in yanı sıra Burniske paylaştığı bir başka tweet’te Bitcoin’i teminat olarak bulundurmanın ileride bir değişim aracı olarak da kullanılmasını sağlayacağını dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Uzun vadede değer deposu olarak kullanılan varlıkların (BTC, DCR, ETH) bir değişim aracı olarak yollarına devam edeceklerini düşünüyorum.

Bunların yanında Burniske, Ethereum’un zaten etrafında gelişen bir teminat ekonomisi yarattığını belirtiyor. Ayrıca Burniske’e göre kripto para birimlerinin teminat ekonomisi içinde yer almaları, ileride volatilitenin azalmasını da sağlayabilir.

Bunların yanında son ortaya çıkan raporlara göre her zamanki gibi Bitcoin 2019’un üçüncü çeyreğinde de kripto para birimleri içindeki en iyi teminat seçeneği olarak yer aldı.

Kaynak: U.today

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar