Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum! Kripto Para Piyasasındaki Sessizlik!

ABD'den gelecek enflasyon verileri öncesinde Bitcoin (BTC) ve altcoin'lerdeki sessizlik devam ediyor. Bu sessizliğin 14 Şubat'ta bozulması bekleniyor.
08:18
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’den gelecek enflasyon verileri öncesinden Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerdeki sessiz bekleyiş devam ediyor. Bir süredir 21 bin 700 dolar ila 22 bin dolar aralığına sıkışan en büyük kripto para BTC’nin hala bu aralıkta işlem gördüğü görülürken, bazı altcoin’lerin bundan istifade ederek yukarı yönde hareket ettiklerine tanık olunuyor.

Bitcoin’de Son Durum

421.5 milyar dolar piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,23 yükselişle 21 bin 854 dolardan el değiştiriyor. Veriler, BTC‘nin son 24 saatte en yüksek 22 bin 60 dolar ila en düşük 21 bin 677 doları gördüğünü gösteriyor.

14 Şubat’ta TSİ 16.30’da ABD’den gelecek enflasyon verileriyle birlikte Bitcoin’deki sessizliğin bozulması, yukarı yönde 25 bin doların üstünü, aşağı yönde ise önemli bir psikolojik seviye olan 20 bin doların altını test etmesi bekleniyor. BTC’de yukarı yönde hareketlilik için enflasyon verilerinin beklentilere paralel, özellikle beklentilerin altında gelmesi gerekiyor. Aşağı yönde hareketlilik için ise verilerin beklentilerin üstünde gelmesi yeterli.

Altcoin’lerde Son Durum

185.8 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük altcoin ve en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH), son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,79 düşüşle bin 520 dolardan el değiştiriyor. ETH’nin son 24 saatte en yüksek bin 545, en düşük ise bin 504 doları görerek oldukça dar bir aralıkta hareket ettiğini belirtelim.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in son 24 saatte en çok kazandıran ve en çok kaybettiren altcoin’ler listesine bakıldığında en çok kazandıranlar listesinde ilk sırada Render Token‘ın (RNDR) yer aldığı görülüyor. RNDR, son 24 saatte yüzde 13,11 yükselişle 1,59 dolardan el değiştiriyor. Son 24 saatte en çok kaybettiren altcoin’ler listesinde ise yüzde 8,84 düşüşle 0,08447 dolardan işlem gören Hedera (HBAR) yer alıyor.

Tüm bunlarla birlikte kripto para piyasasının toplam değerinin 1 trilyon doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Yazım sırasında Bitcoin ve altcoin’lerin toplam piyasa değerinin 1.014 trilyon dolar seviyesinde olduğunu ekleyelim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar