reklamı kapat

Bitcoin Uzun Zaman Sonra Altı Hafta Üst Üste Kazandırdı

Bu sabah yüzleri güldüren Bitcoin altı haftadır bunun sinyalini mi veriyordu?
12:00
2 Nisan 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Çok uzun zaman sonra kripto para birimlerinin kayda değer artışlar yaşadıklarını görüyoruz. Twitter’da Rhythm Trader olarak tanınan piyasanın önde gelen analistlerinden Alec Ziupsnys, Bitcoin’in 20.000 dolara ulaştığı 2017 sonlarından bu yana ilk defa altı hafta üst üste kazandırdığını dile getirdi..

Bitcoin şubat ayı ortalarında yükselişe geçmeye ve haftayı kazançla kapatmaya başladı. İlk olarak bir önceki haftaya göre %2,9 artan Bitcoin sırasıyla %1,58, %2,86, %1,73, %0,11 ve %3,18’lik artışlar sergileyerek yatırımcısına umut verdi. Bu da 17 Şubat’ta itibaren Bitcoin’in yaklaşık olarak %13’lük bir artış yaşadığını gösteriyor (Bitcoin bu süreç içerisinde 3.600 ile 4.160 dolar bandında seyretti). Tabii ki bu yüzdelere bu sabah yaşanan ve 4.500 dolara kadar ulaşan artış dahil değil… Bu sabah yaşanan artışla ilgili olası sebepleri sizlerle bu yazımızda paylaştık.

Göstergeler Ne Yönde?

Bunun yanında Bloomberg’den Todd White’a göre, yatırımcıların gelecekteki ralliler ver geri çekilmelerle ilgili potansiyeli ölçmelerini sağlayan bir sinyal olan GTI VERA Convergence Divergence Indicator, boğa piyasasının yaklaşmakta olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu göstergenin aylar sonra ilk defa böyle bir eğilim gösterdiği de belirtiliyor.

Öte yandan Cointelegraph bir haberinde, eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan’in yükseliş sinyalleri gösterdiğini ifade etmişti. Greenspan’e göre Bitcoin artık düşüş eğilimden çıkma sinyalleri veriyor. Ünlü analiste göre bu sinyaller oldukça önemli çünkü kripto para piyasasının tamamını Bitcoin’in yukarı yönlü hareketleri toparlayabilir.

Hem Bitcoin’in altı hafta boyunca ara vermeden az da olsa kazandırması hem ünlü analistlerin açıklamaları hem de bu sabah yaşanan ve iyi tabir edilebilecek yükselişle kripto para piyasasının hareketlendiğini dile getirebiliriz. Özellikle bu sabah yaşanan ve 4.500 doların üzerine çıkan fiyat adeta özlediğimiz günleri bizlere hatırlattı.

Yazının yayıma hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 4.649 dolar seviyelerinde seyrediyordu.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.