X


Bitcoin Teknik Analizi, Boğa Sezonuna Mı İşaret Ediyor?

Bitcoin fiyatındaki sıkışma sonunda bitebilir.
17:41
19 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) neredeyse 80 gündür hiçbir sert fiyat hareketi göstermedi. Bu birçok Bitcoin yatırımcısının fiyat konusunda umutsuzluğa kapılmasına yol açsa da Bitcoin teknik analizi yakında değişim yaşanacağına işaret ediyor olabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle top 10 kripto paranın hepsi ufak da olsa yükseliş yaşamakta ve grafik tamamen yeşil gözüküyor.

Bitcoin’in 9.000 dolar ile 9.500 dolar arasında gidip gelmesi, altcoin’lerin de kısıtlı bir aralıkta sıkışıp kalmasına yol açtı. Kripto para piyasasındaki volatilitenin azalması geçici süre için olumlu bir etki yaratsa da bunun uzun süreli olması piyasadaki herkesi tam anlamıyla sıktı.

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Düşüyor

Bitcoin’in grafiklerine bakıldığında BTC’nin piyasa hakimiyet yüzdesinin 61,3’e ulaştığı görülüyor. Bitcoin’in bu durgunluk döneminde güç kaybetmesi, aslında yeni bir sıçrama için fırsat anlamına gelmekte. Şu an için Bitcoin’in önündeki en büyük engelin 9.400 dolar direnci olduğu gözüküyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Josh Rager tarafından yayınlanan haftalık analize bakıldığında Bitcoin’in bu hafta 9.400 dolar direncini aşmasının beklendiği vurgulanmakta. Bu da Bitcoin için uzun süredir devam eden durgunluğu bitirebilir ve beklenen sıçrama anını getirebilir.

Bitcoin fiyat analizinde de Bollinger Bantlarında sıkışma görüldüğü ve yakında büyük bir patlama gelebileceğinin sinyali verilmekteydi. Eğer Bitcoin analizindeki gibi bir fiyat hareketi gelirse BTC/USD işlem çiftinin kısa süre içerisinde 10.000 dolara sıçrama yapması mümkün olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar