X

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 14/07/2020

Bitcoin fiyatı teknik analize göre ne yöne gidecek?
17:11
14 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz gün içinde bulunduğu konsolidasyon sürecinin biteceğine dair güçlü sinyaller verse de ne yazık ki beklenen olmadı. 9.300 dolardaki kritik direnç noktasını test ettikten sonra satış baskısına yenik düşen Bitcoin, 24 saatlik ticari hacim konusunda da neredeyse rekora yaklaştı.

Bitcoin Yorumları

Aslında Bitcoin’in bu konsolidasyon sürecinin direkt olarak ABD borsaları ile arasında bulunan korelasyondan kaynaklandığı söylenebilir. ABD piyasaları günlerdir ya düşüş yaşıyor ya da yerinde sayıyor. Bu da Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini baskılamakta ve fiyatın 9.300 dolar ile 9.000 dolar arasında sıkışıp kalmasına yol açmakta.

Bitcoin teknik analizine bakıldığında boğaların ilk olarak 9.200 dolar, bunun devamında 9.300 dolar ve en son 9.500 dolar noktasında sıkışıp kaldığı görülüyor. 50 günlük basit hareketli ortalama şu an için Bitcoin’e destek sağlasa da yukarıda ifade edilen dirençlerin kırılamaması durumunda bu destek de aşılabilir ve fiyat daha fazla düşebilir.

Bitcoin Analizi

Bitcoin‘in yükseliş trendine girmesi için ise 12 Temmuz tarihinde ulaşılan 9.345 doların üzerinde kapanış elde etmesi gerekiyor. Bunun devamında 9.500 dolar ve 9.800 dolar kapıları aralanabilir. RSI indikatörüne bakıldığında şu an için gücün hala ayıların elinde olduğu görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin eğer borsalarla arasındaki korelasyondan kurtulamazsa fiyat önümüzdeki günlerde önce 9.000 doların, bunun devamında ise 8.700 doların altına inebilir.

 Bitcoin için boğa sinyali veren bir indikatörün yeniden görülmesi ise yatırımcılara yakında yükseliş yaşanacağını düşündürtebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar