reklamı kapat

Bitcoin Teknik Analizi 16.07.2019

19:30
16 Temmuz 2019

Bitcoin Teknik Analiz 09.07.2019 tarihli makalemizde de belirttiğimiz gibi Bitcoin 10.000 $ üzerinde tutunmaya devam ediyor. Bir önceki analizimize buradan ulaşabilirsiniz.

Analizimizde belirtiğimiz ihtimallerden düşük hacim nedeniyle ağır basan ihtimal olan Bitcoin fiyatının 13.000 $ geçememesi sonrası durağan hareketliliğin gerçekleştiğini görüyoruz.

Bu noktada 13.000$ seviyesi üzerinde tutunma denemesi 26 Haziran ve 10 Temmuz itibari ile denenmiş ve başarılı olamamıştır diyebiliriz. Bu bize Çift Baş veya İkili Tepe formasyonu gelişmiş olabileceğinin habercisidir diyebiliriz. İkili tepe formasyonlarında fiyat yükseliş trendinde ilerlerken bir direnç noktasına ulaşır. Bu direnç noktasından döner. Çok kısa bir süre sonra tekrar yükselişe geçer ve yine direnç noktasını geçemez. Direnç noktasını iki kez geçemeyen fiyat ya durağan bir hareketliliğe döner veya güçlü bir destek seviyesine kadar düşer.

Ancak İkili Tepe formasyonu aslında bir süre sonra eğer olumlu bir süreç olursa, Yükselen Üçgen Formasyonuna dönebilir. Bu formasyonda da İkili Tepe formasyonundan bir süre sonra fiyat yukarı-aşağı hareketlilik ile devam eder. Her aşağı gelişi bir önceki dip fiyatın üstünde kalacak şekilde ilerler. Akabinde de ikili tepe noktasından çizilen direnç seviyesini güçlü bir şekilde kırarak, yukarı yönlü güçlü bir hareket yapar.

Sonuç olarak Bitcoinin hareketi oluşmuş olan 13.000$ direnç seviyesinin kırılıp kırılmayacağına bağlı olarak netleşecektir. Aksi taktirde 10.000$ seviyesinin altına bir hareketlilik kısa vadede ve belki hiç bir zaman mümkün olmayacaktır.

 

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 16.07.2019)

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, InstagramFacebookTwitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun