Bitcoin Teknik Analiz 24.06.2019

Özet

  • Bitcoin fiyatı nereye gidiyor. Düşer mi? Çıkar mı? Hedefi neresi. Haziran 2019.
15:30
24 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz hafta düzeltme yapan hareket öngördüğümüz iki senaryodan birisi olan 10.000$ üzerine geçtiğimiz günlerde çıktı.

Bu hareketlilik ile fiyat tekrardan Bollinger Bandının üzerine çıktı. Buna ek olarak Parabolik SAR değeri de Bollinger Bandının üzerine çıkarak hareketi destekleyen bir diğer parametre oldu. Yine daha önce bahsettiğimiz Volüm Ossilatörü`de negatif alanda pozitif alana geçti, günlük işlem hacmi de bu süreçte hareketi destekledi.

Sonuç olarak Bitcoin, Bollinger Bandının üstündeki hareketini devam ettiriyor gibi duruyor. Her ne kadar istatistiksel olarak hareketin devamlılığının ihtimali her geçen gün düşse bile yine de hareket devam edecek gibi durmakta.

10.000 $ psikolojik sınır olarak uzun süredir kripto dünyasında durmaktaydı. Bu sınır yukarı kırılması bir çok yeni yatırımcı için piyasaya girişi tetikleyebilir. Böyle bir senaryoda hareket daha önce bahsettiğimiz gibi çok hızlı bir şekilde ilerlemeye ve daha önce kırılan rekorları egale etmeye doğru gidebilir. Ancak Bollinger Bandının üstünde hareket kalmama ihtimali her geçen gün artmaktadır. Eğer hacim desteği düşerse, bir düzeltme yapması ve 9.000 $ çekilmesi muhtemel durmaktadır.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 24.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI