reklamı kapat

Bitcoin Teknik Analiz 23.07.2019

12:00
23 Temmuz 2019

Bitcoin fiyatının geçtiğimiz haftalarda 13.000 doları geçememesinden dolayı teknik olarak 10.000 dolar üzerinde tutunabileceğinden ve yeni bir yatay seyire bant oluşturabileceğinden bahsetmiştik. Geçen haftaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Öngörümüze benzer şekilde Bitcoin fiyatı 10.000$ üzerinde tutunmaya ve muhtemel bandı oluşturmaya başladı. İkili tepe formasyonunun düşüş kolu şimdilik olmayacak gibi duruyor. Eğer 10.000$ altında bir fiyat sarkması kalıcı olursa yani ard arda 1-2 iş günü devam ederse, o zaman iki tepeli formasyonun oluştuğu ve Bitcoin fiyatının 5.000$ civarına düşebileceği söylenebilir.

Ancak geçtiğimiz hafta bu durum denenmiş, ani bir şekilde 10.000$ altına sarkan Bitcoin fiyatı tekrar 10.000$ üzerine atarak durağan bandı oluşturmaya başlamıştır. Buna en önemli göstergelerden birisi fiyat dengelenirken hacmin düşmesi olarak gösterebiliriz.

Fiyat bu bant aralığında önümüzdeki haftalarda da kalırsa muhtemelen piyasaların tekrar hareketleneceği ve Eylül ortasına kadar bu şekilde ilerleyeceği düşünülebilir. Ondan sonraki süreçte bandın yukarı veya aşağı kırılmasına göre fiyatın yönü belirlenecektir. Ancak Bitcoin madencilik ödülü yarılanma sürecinin beklenen etkisi fiyatın artışı yönünde olduğu için süreci yakından takip etmekte fayda vardır.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 23.07.2019)

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun