reklamı kapat

Bitcoin SV’de Yangın Büyüyor!

Binance'ten sonra ShapeShift de BSV'yi listesinden çıkaracağını duyurdu.
21:32
15 Nisan 2019

Binance CEO’su Changpeng Zhao Craig Wright’ın kendisine “sahte Satoshi” yakıştırması yapanlara dava açacağını söylemesinden sonra Bitcoin SV’yi Binance listesinden çıkarabileceklerini duyurmuştu. CZ Wright’ın davaları açmasından ardından sözünde durdu ve Bitcoin SV’yi listelerinden çıkaracaklarını açıkladı. BSV için yangın büyümeye başladı.

BSV Listelerden Siliniyor

Binance’in ardından ShapeShift CEO’su Erik Voorhees CZ’yi desteklediklerini ifade etti ve Bitcoin SV’yi ShapeShift’ten çıkaracağını belirtti. BSV için bir başka darbe de Kraken’dan gelebilir. Kraken borsası Twitter hesabı üzerinden kullanıcılarına “Kraken Bitcoin SV’yi liste dışı bırakmalı mı?” sorusunu yönetti. Kullanıcıların %75’i “evet, zararlı” yanıtını verdi.

Borsaların Gücü

Craig Wright kripto para dünyasında fazla ciddiye alınan bir isim değil. Wright Satoshi olduğunu uzun zamandır iddia ediyordu ve şimdiye kadar herhangi bir kanıt sun(a)madı. Belki de dava açması bardağı taşıran son damla oldu ve bütün kripto dünyası Wright’a karşı birleşti. Bir bakıma BSV’nin yanlış yönlendirme endişeleriyle liste dışı kalması haklı sayılabilir.

Öte yandan bu olayla birlikte kripto para borsalarının “kral yapıcı” özelliğinin yanında “yok etme” özelliğinin olduğunu da görüyoruz. Büyük hacimli borsalar bir araya gelerek bir kripto parayı sarsmak isteseler, başarabilirler. Tabii ki BSV olayında makul sebepler bulunuyor ancak yine de kişilerle bağlantılı yaşanan olaylar kripto paraların halen istenilen bağımsızlığa ulaşamadığının büyük bir kanıtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


  • Cafer aga
    8 ay önce

    iyi de oldu o adami uzaklastirin bu cevreden onun bu sektore verdigi zarari kimse veremez def edin gitsin

    4