X


Bitcoin Rallisinin Bitmediğini Gösteren Bir Gösterge Daha Ortaya Çıktı

Ortaya çıkan bilgilere göre hem  içinde 100 ile 1.000 adet Bitcoin (BTC) bulunduran cüzdan sayısı hem de aktif adres sayısı artıyor. 
16:15
8 Mayıs 2021

Kripto ekosistemi arasında popüler olan veri toplayıcı Glassnode tarafından sağlanan analiz tablosu, içinde 100 ile 1.000 Bitcoin arasında varlık bulunduran cüzdan sayısının son zamanlarda arttığını gösteriyor.

Kurumların Yatırımı Artıyor

Moskovski Capital CIO’su tarafından paylaşılan Glassnode grafiği, Nisan ayında biraz geriledikten sonra 100 ile 1.000 BTC’ye sahip olan Bitcoin cüzdanlarının sayısının tekrar arttığını gösteriyor.

Lex Moskovski, 100 ile 1.000 Bitcoin arasına varlık bulunduran cüzdan yelpazesinin, yakın zamanda Galaxy Digital tarafından satın alınan Coinbase, BitGo gibi saklama platformlarında fon depolamak için belirli bir protokol kullanan finans kurumlarını gösterdiğini açıklıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Lex ayrıca Coinbase’in kripto paraları 100-120 Bitcoin gibi parçalara bölerek saklama cüzdanlarında sakladığını belirtiyor. Bunlara ek olarak bahsi geçen cüzdanların sayısının artıyor olması BTC’de yeni bir artış sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde de benzeri görülmemiş miktarda Bitcoin (12.234 BTC) Coinbase borsasından çekilmişti ve bu işlemin muhtemelen borsalar tarafından gerçekleştirildiği ifade edilmişti. Bu Bitcoin miktarı 688,3 milyon dolar değerindeydi.

Aktif Adresler

Glassnode tarafından paylaşılan yakın tarihli bir tweet’e göre, aktif Bitcoin adreslerinin sayısı da üç ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Yapılan açıklamalara göre aktif Bitcoin adreslerinin sayısı 65.659’a ulaştı.

Buna ek olarak daha önce benzer bir seviye 9 Şubat’ta tespit edilmişti ve o dönemde de bu rakam 65.525 seviyesindeydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar