X


Bitcoin Rahat Bir Nefes Alacak Mı?

Bitcoin sergilediği iyi performansın ardından rahat bir nefes alacak mı?
17:00
24 Haziran 2019

Bitcoin hafta sonunda 10.000 dolar barajını kırdı ve önemli bir psikolojik sınır aşılmış oldu. Şu anda ise önemli olan Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? Yoksa piyasayı bir düzeltme hareketi mi bekliyor?

Bitcoin hafta sonunda Mart 2018’den bu yana görmediği rakamları gördü ve 11.200 dolar seviyesine kadar çıktı. Bunun yanında çoğu altcoin Bitcoin’i takip etti ve yatırımcısını sevindirdi. Yine de Bitcoin’in piyasa hakimiyeti bozulmadı. Bitcoin’in piyasa değeri 200 milyar dolara ulaşırken günlük hacim 30 milyar dolar seviyesini gördü.

Bitcoin Rahatlayacak Mı?

Diğer yükselişlerde olduğu gibi analistler ve yatırımcılar Bitcoin’in karşılaşabileceği direnç bölgelerini tahmin etmeye çalışıyor. 10.000 dolar çok önemli bir psikolojik seviyeydi ve bu sınır aşıldıktan sonra Cumartesi günü Bitcoin hızlı bir şekilde 10.900 dolara ulaştı. 10.900 analistlere göre bir başka direnç bölgesi olarak tanımlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre bir başka direnç seviyesi 12.000 dolar bandı olacak. Ünlü yatırımcılardan “CryptoFibonacci” Bitcoin’in bir süre rahatlayıp rahatlamayacağını görebilmek için eskiye dönük uzun vadeli grafikleri inceledi ve şu yorumu yaptı:

Fiyat nefes alabileceğimiz bir alana doğru ilerliyor. Ama Bitcoin’in kendine ait bir aklı var, bekleyip göreceğiz. Eğer karınız varsa, 11.500-11.800 dolar bölgesine ilerliyoruz, masaya biraz daha yaklaşmanızı öneririm.”

Geri Çekilme

Öte yandan uzun vadeli göstergeler şu an için Bitcoin’de daha yüksek fiyatların görüleceğini işaret ediyor. Dolayısıyla analistlere göre bir düzeltme hareketi piyasa için çok da kötü olmaz.

CME vadeli işlem grafiklerini de göz önünde bulunduran “CryptoFibonacci”, mevcut boğa piyasasının önünü kesebilecek bazı işaretler olduğunu da dile getiriyor:

Şu an bir boşluk var. Hafta sonundaki hareketten sonra bu duruma şaşırmadım. Ancak fiyatın üst Bollingar seviyesinden ne kadar uzak olduğuna bakın.

Geçtiğimiz zamanlarda uzmanlar 6.000 dolara kadar büyük bir geri çekilme olacağını ifade etmişti. Ancak bu geri çekilme gerçekleşmedi ve bunu bekleyenlerin yanıldığı görüldü…

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar