reklamı kapat

Bitcoin Madencilik Devi Bitmain’in IPO Başvurusu Zaman Aşımına Uğrayacak!

Bitcoin madenciliğinde lider Bitmain'in ilk halka arz başvurusunun (IPO) süresi bugün doluyor.
18:00
25 Mart 2019

25 Mart tarihi Bitcoin (BTC) madenciliği denilince akla ilk gelen kripto para madencilik devlerinden Bitmain için oldukça ayrı bir öneme sahip. Kripto para madencilik devi Bitmain geçtiğimiz 2018 yılı içerisinde Hong Kong Menkul Kıymet Borsası (HKEX) bünyesinde ilk halka arz (IPO) için bir başvuruda bulunmuştu ve HKEX’in kurallarına göre başvurunun süresi bugün doluyor.

Bitcoin Madencilik Devleri Çözümü IPO’da Arıyor!

25 Mart tarihinde kripto para camiasının yakından tanıdığı Dovey Wan’ın paylaştığı bir tweet’e göre IPO başvurusunun bir sonraki aşamaya geçebilmesi için toplam 6 aylık süresi var ve 6 ay içerisinde diğer aşamaya geçilmezse başvuru otomatik olarak zaman aşımına uğruyor. Bitmain ve Canaan Creative gibi kripto para madencilik firmaları özellikle 2018 yılında yaşanan ‘kripto para kışı’ nedeniyle ciddi bir zarar yaşamıştı ve birçoğu bu durumu daha rahat atlatabilmek için halka arz başvurularında bulundu.

Bitmain’in Sıradaki Hedefi NASDAQ Mı?

HKEX özellikle katı IPO kurallarına sahip olması ile biliniyor ve Dovey’nin aktardığı bilgilere göre Bitmain’in sıradaki hedefi NASDAQ borsası olabilir. ABD’nin en büyük geleneksel borsalarından birisi olan NASDAQ bünyesinde yapılacak olan bir halka arz, hem Bitmain için hem de lider kripto para birimi için oldukça olumlu sonuçlara gebe olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun