reklamı kapat

Bitcoin Kısa Süreli Bir Düşüşün Ardından Yeniden Toparlandı

Hem Bitcoin hem de diğer kripto paralar haftanın son gününe yeşil başladı…
16:00
24 Mayıs 2019

Bitcoin fiyatı haftanın son gününe artışla başladı. Dün kısa süreli bir düşüş yaşayan fiyat bugün yükseldiği için analistler daha yüksek değerlerin görülebileceğini düşünüyor.

Tüm hafta boyunca 7.800 dolar bandında seyreden Bitcoin Perşembe günü 7.500 dolara kadar geriledi. Dün akşam saatlerinde kendisini toparlamaya başlayan lider kripto para bugün yeniden 7.900 dolar seviyelerini görmeyi başardı. Bitcoin’in kendisini kolaylıkla toparlaması, fiyatın tekrar 8.000 doların üzerine çıkması umutlarını da arttırıyor. Yazının yayıma hazırlandığı sırada Bitcoin yaklaşık olarak 7.961 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla 8.000 dolar seviyesinin çok da uzak olmadığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

Analistler Oldukça İyimser

Bitcoin 2019 başından bu yana %100’ün üzerinde bir artış sergiledi. Özellikle nisan başından beri kripto severlerin yüzünü güldüren Bitcoin, kısa süreli geri çekilmeler yaşasa da kendisini rahatlıkla toparlayabildi. Dolayısıyla kripto para fonlarının yöneticileri ve analistler ufukta daha yüksek fiyatların beklediğini düşünmeye başladı.

BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale de böyle düşünenler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Forbes’a konuşan DiPasquale konuyla ilgili şunları dile getirmişti:

Bitcoin bu ayın çoğunluğunda yükseliş ivmesindeydi ve dolayısıyla güzel karlar getirdi. Bunun sonucunda da bir geri çekilme bekleniyordu.

DiPasquale, son iki gün içinde yaşanan geri çekilme ve ardından gelen toparlanma ile ilgili de yorumlar yaptı. CEO’ya göre, bu hızlı hareket önümüzdeki birkaç gün içinde 8.000 dolar barajının yeniden aşılacağının işareti olabilir.

Piyasaya Olumlu Hava Hakim

Piyasada sözü geçen birçok analist de DiPasquale gibi düşünüyor. Örneğin, kripto para şirketi Pyrofex’ten Derek Sorensen de Bitcoin’in büyümeye devam edeceğini düşünenler arasında yer alıyor. Sorenson’a göre kripto kış bittiği için insanlar yeniden kripto paralara güvenmeye başladı.

Öte yandan Bitcoin yarılanması yaklaştıkça piyasadaki dengelerin değişebileceğini ve bir FOMO’nun başlayabileceğini düşünen analistlerin sayısı da oldukça fazla. Bununla ilgili haberimize bu linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: U.today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun