Bitcoin İle İlgili O Soru Yine Gündemde: Yanıt İse Jack Dorsey’den Geldi!

Bitcoin piyasaya sürüldüğünde bu yana  pek çok konuda akıllarda soru işaretleri oluşuyor. Ancak Dorsey bu soruya net bir yanıt verdi. 
11:24
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Özellikle son yıllarda sık sık “Bitcoin’in doların yerini alıp alamayacağı” bir sorusunun gündeme geldiğine şahit oluyoruz. Bu konuda çok çeşitli görüşler bulunuyor ve popüler isimler sürekli bu konudaki düşüncelerini dile getiriyor. Bitcoin ve dolar noktasında yorum yapan son isim ise Jack Dorsey oldu.

BTC, Doların Yerini Alabilir Mi?

Dünya çapında popüler bir rap sanatçısı olan Cardi B Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Bitcoin’in doların yerini alıp alamayacağını sordu. Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ise popüler ismin gönderisini yanıtsız bırakmadı ve “Evet, Bitcoin yapacak” yanıtını verdi.

Dorsey halihazırda büyük bir Bitcoin destekçisi olarak tanınıyor ve bu açıklama ile eski CEO desteğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Bunlara ek olarak Grammy ödüllü rapçi ile teknoloji milyarderi arasındaki bu diyalog, ekosistemde büyük ses getirdi. Bir Bitcoin yatırımcısı olan Dennis Porter, böyle bir durumun kaçınılmaz olduğunu ifade ederken, Dogecoin‘in kurucu ortağı Billy Markus Dogecoin’in ABD dolarından daha istikrarlı olduğunu ifade etti.

Web 3 İle İlgili Söylemler

Kasım ayı sonlarında Twitter CEO’luğundan istifa eden Dorsey, mobil ödeme şirketi Square’in adını da Block olarak değiştirdi. Dolayısıyla Dorsey tam zamanlı olarak kendisini kripto para birimleri ve yeni teknolojiye adadı.

Bunlara ek olarak yaptığı bir başka açıklamada Dorsey, yeni nesil interneti belirsiz bir şekilde tanımlamak için kullanılan “web3” ü de hedef aldı ve bunun yalnızca “farklı bir etikete sahip merkezi bir varlık” olduğunu dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar