reklamı kapat

Bitcoin Hong Kong’da İnanılmaz Talep Görüyor: Fiyatlar Arttı!

Hong Kong içerisinde Bitcoin'in (BTC) fiyatı küresel piyasaya göre daha yüksekten işlem görüyor.
20:00
13 Ağustos 2019

Hong Kong uzun bir süreden beri Çin ile olan politik durumdan ötürü ciddi bir kargaşanın merkezi haline geldi. Hong Kong içerisindeki protestocular şu sıralar Çin’in kontrolüne girmemek için inanılmaz bir çaba sarf etmekte ve şehir adeta savaş alanına döndü. Çin’in uygulamaya çalıştığı kontrol sistemlerine direnen protestocular şu an için Telegram gibi şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanmaya çalışsa da, kullanılan Telegram kanalları Çin’in gözetimi altına girmiş olabilir.

Bunun yanı sıra ödeme kanalları da Çin için büyük bir önem arz ediyor ve yetkililer ödeme kanallarını ve yollarını kontrol altına almak için ciddi bir çaba sarf etmekte. Protestocular da Çin’in gözetiminden kaçmak ve özgür bir şekilde para gönderebilmek veya almak için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine yöneldi. Yaşanan bütün bu olaylar doğal olarak BTC’nin bölge içerisindeki hacmini rekor bir seviyeye taşıyarak bölgeye özel bir premium oluşmasına yol açtı.

Hong Kong İçerisindeki Bitcoin Fiyatı Uçuşa Geçti

Bitcoin protestoların ilk başladığı günlerde küresel piyasalara göre 160 dolar fazladan işlem görmekteydi ve basın saatine göre hala 80 dolarlık bir fazlası mevcut. Bunun en büyük sebebi de vatandaşların inanılmaz hacimde BTC alması veya satması. Sadece Hong Kong içerisinde 39 adet Bitcoin ve kripto para ATM’si var ki buna ek olarak bölgede kripto para birimi ödemesi kabul eden çok fazla konum ve restoran mevcut.

Çin’in aksine Hong Kong içerisinde kripto para birimlerinin alım satımı da ciddi bir şekilde desteklenmekte. Şehir şu an için blockchain ile ilgili gelişmeler konusunda da öncü bölgelerden birisi haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun