reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı 20 Yıl Sonra Ne Kadar Olacak?

Bitcoin (BTC) fiyatının 20 yıl sonra nereye ulaşacağı kullanıcıların ilgisini çekiyor.
20:00
13 Nisan 2019

Bitcoin (BTC) ortaya çıktığı ilk andan şimdiye dek hem iyi hem kötü günler geçirdi. Sonuç her ne olursa olsun öncü kripto paraya yönelik göz önüne alınan değişkenlerden en popüleri “fiyatı” oldu. Bir gün 1 btc’nin 1 btc ettiği günlerin geleceğine kripto para severler olarak inanıyoruz. Ancak günümüzde karşı karşıya olduğumuz şartlar itibariyle BTC fiyatını da göz önünde bulundurmak durumundayız. Ethereumworldnews’te 13 Nisan Cumartesi günü yayımlanan bir yazıda, BTC’nin 20 yıl sonraki fiyatına ilişkin ilgi çekici açıklamalar yapılıyor.

Bitcoin Nereye Gidiyor?

Moon Capital adlı bir Twitter kullanıcısı geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir dizi gönderide Bitcoin fiyatına ilişkin sıra dışı bir yorumda bulundu. Kullanıcılar arasında belirli bir üne sahip olduğu bilinen bu kullanıcı, BTC’nin yirmi yıl içerisinde 98 milyon ABD dolarındaki bir fiyata ulaşacağını iddia ediyor.  Moon Capital’a göre BTC dünyada bu değere ulaşan ilk para birimi olacak. Ünlü piyasa yorumcusu paylaştığı gönderilerde bu iddiasını detaylı bir şekilde savunuyor.

En İyi Para

Satoshi Nakamoto Bitcoin’i mevcut finansal sistemin sorunlarını ortadan kaldırmak için ortaya çıkardı. Ancak bu durum henüz tam anlamıyla gerçekleşebilmiş değil. Çünkü kripto paraların da karşı karşıya olduğu, fiyat dalgalanması ya da sert eleştiriler gibi, birtakım sorunlar bulunuyor. Moon Capital’a göre Bitcoin halihazırdaki en iyi para birimi. Altın ya da itibari paralarla karşılaştırıldığında BTC, kullanıcılarına daha güvenli ve merkezsiz bir hizmet sunuyor.

Özetle Moon Capital Bitcoin’in yoluna devam edeceğini ve yirmi yıl içerisinde 98 milyon dolarlık fiyata ulaşabileceğini belirtiyor. Dünyanın karşı karşıya olduğu ekonomik sorunlar düşünülürse kendisine hak verilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.