reklamı kapat

“Bitcoin Finansal Kurumlar İçin Hayati Derecede Önemli”

Yusko’ya göre finansal kurumlar Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamalı...
18:00
4 Ekim 2019

Mark Yusko, yaptığı son açıklamalarda Bitcoin ve emeklilik fonlarından bahsetti ve özellikle finansal kuruluşların Bitcoin’in desteğine ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

FED’in Açıklamalarından Sonra

Federal Rezerv’in son adımlarının ardından yüksek profilli kripto para yatırımcıları Bitcoin’i manipüle edilemeyeceği ve istendiği gibi piyasaya sürülemeyeceği sebebiyle desteklediklerini bir kez daha ifade ettiler. Ayrıca yatırımcılara göre Bitcoin gelecek için de yüksek getiri vaad ediyor.

Morgan Creek Capital fonu başkanı Mark Yusko, kurumsal yatırımcıların kazanması için Bitcoin’in mutlak bir zorunluluk olduğuna inandığını dile getirdi. Yusko, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili düşüncelerini değiştirmeleri gerektiğini ifade ediyor.

Yusko’nun bu açıklamaları Anthony Pompliano’nun paylaştığı bir tweet’e yanıt olarak geldi. Pompliano yaptığı paylaşımda ABD emeklilik fonlarının gelecekte müşterilerine emeklilik ödemeleri yapamayacağını ve basit olarak volatilitesine rağmen Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamaları gerektiğini ifade etti.

Bitcoin 16.000 Dolar Olacak

Bunların yanında BitcoinTalk forumunda önümüzdeki Temmuz ayına kadar fiyatın geleceği ile ilgili bazı tahminler sunuldu. Yapılan açıklamalara göre piyasa artık yükselişe geçecek ve teknik analizlere ve grafiklere göre Bitcoin fiyatı artacak.

Bu tahminlere göre Bitcoin fiyatı Ekim ayında 16.000 doları görecek. Tahminleri yapan analiste göre daha sonra 2020 Şubat ayında lider kripto para biriminin fiyatı 29.000 dolara kadar ulaşacak ve fiyat 2020 Temmuz’da tam olarak 56.000 doları görecek.

Eğer bu analistin tahminleri gerçekleşirse Bitcoin 2020 Kasım ayında 87.000 dolara kadar ulaşacak.

Her ne kadar bu tahminler şimdilik çok zor gibi görünse de analistleri yapan kişinin daha önce iki kez doğru tahmin yaptığı göz önünde bulundurulduğunda analiste kulak vermekte fayda var gibi görünüyor. Bu tahminlerinde detaylarını daha önce bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Kaynak: U.today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun