reklamı kapat

Bitcoin Düzeltmesi Devam Ederse Altcoin’ler İçin ”Çift Dip” Görülebilir!

Bitcoin'in düzeltme yaşaması altcoin'ler için daha fazla düşüş anlamına mı geliyor?
19:00
10 Ağustos 2019

2019 yılının başlangıcında hem lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hem altcoin’ler hem de genel olarak bütün kripto para piyasa değeri ”dip” seviyeye ulaştı ve söz konusu düşüşten beri ABD Doları karşısında inanılmaz bir yükseliş elde edildi. Bitcoin ise Nisan ayından itibaren rallisine hız katarak birçok altcoin’i geride bırakmayı ve yılın başındaki 3.000 dolar bandından 14.000 dolara kadar çıkmayı başardı.

14.000 doları gördükten sonra 9.000 dolara kadar gerileyen BTC hafif düzeltme sonrası yeniden toparlansa da 12.000 doları test edip aşamadığı için yeniden düşüşe geçti gibi gözüküyor. Bir kripto para analisti de Bitcoin’in düzeltme yaşamaya devam etmesi durumunda altcoin piyasasının çift dip formasyonu olarak bilinen tabloyu çizebileceğini iddia etmekte. Bu da altcoin’ler yılın başından beri görülmeyen düşük seviyelere gerileyeceği anlamına gelmekte.

Bitcoin’in Düşüşü, Altcoin’leri Dibe Çeker

Twitter üzerinde Dave the Wave olarak bilinen kripto para analisti yaptığı yeni açıklamada Bitcoin’in düzeltme yaşamaya devam etmesi durumunda altcoin’lerin çifte dip formasyonu çizebileceğini iddia etti.

Yukarıdaki grafikte de Bitcoin ile altcoin’lerin çizgisinin sert bir şekilde ayrıldığı ve altcoin’lerin toplam piyasa değerinin aşağı doğru kaydığı görülebilmekte. Bitcoin ise buna karşın yukarı yönlü bir ivme sergiliyor. Eğer ivme ve satış baskısı altcoin’leri aşağıya doğru çekmeye devam ederse bu durum inanılmaz bir düşüşü de beraberinde getirebilir.
Geçtiğimiz günlerde başka bir analist daha altcoin’ler için yüzde 50 değer kaybı uyarısında bulunmuştu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.