reklamı kapat

Bitcoin Dolandırıcıları Bu Sefer de Binance CEO’sunu Hedef Aldı

YouTube üzerinde Binance CEO'sunu içeren dolandırıcılık reklamı yayınlandı.
15:31
24 Temmuz 2020

Kripto para dolandırıcılarının genellikle ünlü isimleri hedef aldıkları ve onları kullanarak birçok bireysel yatırımcının fonlarını çaldıkları bilinen bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter’daki Bitcoin saldırısına rağmen hala birçok yatırımcının dolandırıcılara kandığı ve parasını çok bilinen yöntemlere kaptırdığı görülüyor.

Dolandırıcıların en çok kullandığı platformlardan birisi olan YouTube, söz konusu güncel olayın geçtiği yer olarak biliniyor. Dolandırıcıların YouTube üzerinde sponsorlu bir video hazırladıkları ve bu videoda Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao’yu tehdit ettikleri görülüyor.

Daha önce birçok YouTube videosunun bu amaç için kullanıldığı görülse de dolandırıcıların bu seferki video için para verip reklam satın almış olmaları YouTube’un ne kadar özensiz çalıştığını gösteriyor.

Bitcoin Dolandırıcıları Changpeng Zhao’yu Kullandı

Reklamda Binance CEO’sunun toplamda 5.000 Bitcoin dağıttığı ifade ediliyor. Dolandırıcıların vaatlerinden birisi ise 0,1 Bitcoin ile 20 Bitcoin arasında fon gönderenlere bunun iki katının gönderilecek olması.

Tabii ki bu basit bir Bitcoin dolandırıcılığı olarak görülüyor ve Binance CEO’su da konu hakkında takipçilerini uyarıp, YouTube‘a da tepki gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.