reklamı kapat

Bitcoin, Coinbase Kripto Para Borsasını Çökertti!

Coinbase kripto para borsası Bitcoin düşüşü ile kısa süreli çöktü.
09:00
27 Haziran 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaklaşık olarak son 1 haftadır inanılmaz hareketlenme yaşamakta ve bu durum hala tam olarak sonlanmış değil. 2 gün önce 13.000 dolara kadar çıkan BTC, dün bir anda 2.000 dolara yakın değer kaybetti ve 11.000 dolar bandına kadar geriledi. Birçok kişi de gerek Bitcoin’in düşüşünden faydalanıp BTC alımı yapmak, gerekse de Bitcoin’in tamamen düşeceğini düşünüp zarar etmeden çıkış yapmak için borsalara hücum etti.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Coinbase bile bu hacme dayanamadı ve kısa süreliğine çöktü. ABD merkezli dev borsanın hem masaüstü hali hem de mobil uygulaması sırasıyla 20’şer ve 30’ar dakika aralarla geri aktif hale geldi. Ancak borsanın böyle kritik bir zamanda yatırımcılara 20 ve 30 dakika erişim sağlayamaması sosyal medyada tepkiye yol açtı.

Coinbase Eleştirileri Artıyor

Bitcoin’in 2018 yılı düşüşünü ve 2019 yılı yükselişini doğru tahmin eden ünlü uzman Peter Brandt da Coinbase borsasına tepki gösterdi ve konu hakkında attığı tweet içerisinde böyle durumların genellikle borsaların müşterilerinden faydalanmak istediğinde gerçekleştiğini vurguladı.


Coinbase hala ABD’nin lider borsalarından birisi olsa da, bu tip olaylar ve Binance’nin ABD pazarına giriyor oluşu, sektörü tamamıyla değiştirebilir. İlgili Binance haberini buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun