X


Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Destekleri Kırıldı! Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatı beklenen düşüşü yapıyor, peki sırada ne var?
16:22
19 Temmuz 2021

Bu hafta için Bitcoin’de 31.000 dolarının kırılacağı uzun süredir konuşuluyordu. Dakikalar önce beklenen oldu. Bitcoin an itibariyle 30.695 dolardan alıcı buluyor. Peki sırada ne var? Ethereum ve diğer altcoinler için güncel durum nedir? İşte detaylar!

Bitcoin (BTC) Düşüyor

Uzun süredir 31.000 dolar desteğini koruyan fiyat yeniden 30.000 dolar seviyelerine düştü. Fiyatın düşüşünü tetikleyen çok fazla haber bulunuyor. Geçtiğimiz hafta detaylarıyla paylaşılan analizlerimizde bu konunun özellikle üzerinde duruyorduk.

Daha büyük bir dip oluşmaması için 30.000 seviyesinin yakından takip edilmesi gerekiliyor. Dördüncü defa test edilecek bu seviye artık daha sert kırılabilir. Özellikle 25.000 desteğinin görülmesi, fiyatın orta vadede 30.000 altında kalmasına sebep olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aşırı satış bölgesine gelen Bitcoin (BTC) bu hafta düşüşüne devam edebilir. Hindistan parlamentosuna gelen haberin detayları birkaç gün içinde netleşecek. Grayscale kilit açılışları bugün seansla birlikte başladı. Aynı zamanda 21 Temmuz’da gerçekleşecek The Bitcoin Word etkinliğinde Elon Musk’ın nasıl bir tavır takınacağı bilinmiyor. Bugün Yellen Amerika’daki düzenleyicilerle önemli bir toplantı yapacak. Tüm bunlar piyasadaki korkuyu artırıyor.

Ethereum (ETH) Düşüyor

Ağustos ayının ilk haftasında gerçekleşecek Londra hard forkuna rağmen Ethereum fiyatı 1.850 dolar desteğini kaybetti. Gün içinde 1.805 dolara kadar düşen fiyat yatırımcıları endişelendiriyor. RSI aşırı satış bölgesinde ve son birkaç saattir hacimli satışlar geliyor.

Ethereum yatırımcılarının bir sonraki güçlü destek olan 1.700 doları yakından takip edilmelidir. Aylardı bu seviye gücünü koruyor ve yukarı yönlü hızlı ataklar bu noktadan başlıyor. Uzun vadeli yatırımcılar için maliyet düşürme anlamında iyi fırsatlar sunan bu düşüşlerin, stop seviyeleri oluşturularak değerlendirilmesi mümkündür.

Hard fork fiyatlaması bir süredir Ethereum (ETH)’a yansıdı. Tüm bu sebeplerden dolayı piyasalar sadece olumlu haberlere ihtiyaç duyuyor.

En iyi senaryoda 26 Temmuz tarihinde açıklanacak Tesla verilerinde Bitcoin alındığını görebiliriz. Elon Musk 21 Temmuz tarihinde yeniden Tesla için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabilir. Bunun dışında SEC, Bitcoin için bir ETF onayı verebilirse fiyat yeniden yukarı çıkabilir. Ancak bunlar en azından şu an için pek mümkün görünmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar