X


Bitcoin (BTC), Reef coin ve Ethereum (ETH) Analizleri & Yorumları

20:11
20 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 33.000 dolara sert bir düşüş yaşadıktan sonra yeniden hareketlendi ve 34.569 dolar seviyelerine kadar yükseldi. BTC’nin bu yükselişi ise henüz piyasa geneline yansımamış gibi gözüküyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Umut Veren Grafik

Bitcoin‘in yaşadığı sert düşüş 64.000 dolar seviyesinden değil, 55.000 dolar noktasından başladı. Aslında Bitcoin grafiğine bakıldığında bunun klasik bir Wykcoff şemasına uyduğu görülüyor. A Aşaması 55.000 dolar olarak görülürse bunun devamında fiyatın 30.000 dolara inişi, devamında 40.000 doları tekrar test etmesi, ara ara 30.000 dolara gerilemesi ve sonunda şu sıralar yaşadığı fiyat hareketlilikleri dikkat çekiyor.

Joseph Moreau’nun da ifade ettiği gibi şu an ise BTC/USD paritesinin C Aşamasına doğru ilerlediği görülmekte. Eğer lider kripto para birimi önümüzdeki günlerde 40.000 dolar direncini kırabilirse, fiyatın yine A Aşamasındaki noktasına yani 55.000 dolara kadar yükselmesi beklenebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

REEF Coin Yorumları

Bitcoin’in bu belirsizliği ise bütün altcoinleri net bir şekilde etkilemekte. Bu altcoinler arasında bazıları düşüşlere karşı daha dirençli çıkmayı başarsa da Reef (REEF) bunlardan birisi olamadı. REEF, 30 gün içerisinde %38 değer kaybetti. REEF’in 15 Mart tarihinde ulaştığı 0,057 dolarlık tüm zamanların rekorundan ise yaklaşık %67 gerilediği görülüyor.

REEF fiyatının yeniden yükseliş trendine girmesi için ise fiyatın 0,020 doların üzerinde kalması gerekiyor. Önemli desteği geçtiğimiz saatlerde kaybeden REEF, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,017 dolardan işlem görmekte. Düşüşün güç kazanması durumunda ise REEF’in 0,014 dolar desteğine kadar gerilemesi beklenebilir.

Ethereum İçin Temmuz Ayı Geliyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ise Bitcoin’in yükselişine rağmen hala yerinde saymaya devam ediyor. BTC, son 1 saat içerisinde %3 yükseliş elde ederken ETH’nin hala kırmızı seviyede olduğu ve değer kaybettiği görülmekte.

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.119 dolardan işlem görmekte ve 7 günlük kayıp %11’e ulaştı. ETH fiyatının 2.119 dolar seviyesini kaybetmesi ise fiyatın 1.700 dolara kadar çekilmesine yol açabilir. ETH eğer düşüşe son vermek istiyorsa 2.100 doların üzerinde tutunmalı ve yeniden 2.400 doların üzerine çıkmalı.

ETH fiyatının temmuz ayındaki EIP-1559 güncellemesine olumlu tepki vermesi bekleniyor. Buna rağmen fiyatın hala sert düşüş yaşıyor olması yatırımcıların umudun azaltmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar