X

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? Bitcoin Fiyatını Etkileyen Gelişmeler!

Bitcoin fiyatı bugün neden düştü? Elbette bunun birden fazla cevabı var ve düşüş devam edebilir!
21:52
30 Temmuz 2021

Bugün Binance borsasında 38.300 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin (BTC) olumsuz haberlerin etkisinden kurtulamıyor. Kripto para piyasalarının amiral gemisi olan Bitcoin %3’e yakın kayıp yaşasa da bunun bir kısmını toplamayı başardı. Fiyatı 40.000 dolar üzerinde kalıcılık hedeflerken gelen olumsuz haberler piyasa son derece olumsuz etkiliyor. Peki bugün ne gibi önemli gelişmeler yaşandı?

Binance Haberleri

Güneydoğu Asya’nın güçlü ülkelerinden olan Malezya bugün Binance borsasına faaliyetlerini durdurma çağrısı yaptı. Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu Binance’e karşı halka açık bir duyuru yayınladı. Şirketin Malezya vatandaşlarına hizmet vermemesini isteyen yerel düzenleyici ülkemizdeki operasyonlarınızı tamamen durdurun dedi.

Düzenleyicilerle başının daha fazla belaya girmesini istemeyen Binance tüm Avrupa vatandaşlarına (Almanya, İtalya ve Hollanda öncelikli) vadeli ve türev işlemleri kapattığını duyurdu. Kripto para vadeli işlemlerinin Avrupa’ya kapatılmış olmasının en önemli sebebi şirketin düzenleyicilerle masaya oturmak istemesidir. Pürüzlerinden kurtulmak isteyen şirket gerekli şartlar sağladığında bunu yeniden aktifleştirebilir. Ancak bundan önce Avrupalı düzenleyicilerle arasını düzeltmesi gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CZ tüm bu baskı devam ederken şirketinin daha fazla zarar görmemesi için istifaya edebileceğini bile açıkladı. Dışarıdan CEO ataması yapmayı planlayan CZ, Binance borsasına dayatılan yasal uyum süreçlerine harfiyen uyacağını taahhüt ediyor.

Bunlar yaşanmaya devam ederken Hindistan’da WazirX borsası Çin bahis uygulamalarının kara para aklama faaliyetlerindeki rolüyle ilgili olarak soruşturulmaya devam ediyor. Bilmeyenler için Binance, WazirX borsasının da sahibidir.

Binance yaklaşık 30.000 Bitcoin (BTC)’i farklı şubelerindeki sıcak cüzdanlara taşıdı.

Bitcoin (BTC) Fiyat Görünümü

Elbette her şeyin tek sorumlusu Binance değil, ancak bu olumsuz haberlerin peş peşe geliyor olması fiyatın düşüşünü FUD etkisiyle tetikliyor. Piyasalara yayılan korku son günlerdeki yükselişi baskılamaya başladı. Sekiz günlük artış şu an duruldu ve fiyat konsolide oluyor.

Bitcoin hacmindeki azalma da dikkat çekici, işlem hacmi kademeli olarak 26 Temmuz seviyelerine kadar geriledi. Dün ve bugün Bitcoin (BTC) cüzdanları nispeten sakindi ve önceki günlere göre büyük transferler görmedik.

CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre teknik satış sinyalleri geliyor. Üçüncü en büyük Bitcoin (BTC) cüzdanının etkinliği analiz edildiğinde fiyatın yerel tepeyi oluşturduğu ve düşüş eğiliminde olduğunu görüyor. Yakında balina satışlarıyla birlikte hacimli düşüşler görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Emre Cenk
    2 ay önce

    Fud haberleriniz yüzünden sizi takip etmeyi bırakacağım. Milleti panikletecek haberler yapmaktan kaçının.

    4