X


Bitcoin (BTC) Madencilik Devinden Kötü Haber!

Bitmain'in son teknoloji iki Bitcoin (BTC) madencilik cihazının satışı Mart ayından sonra bitecek.
13:00
9 Şubat 2020

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik donanımı üreticilerinden olan Bitmain, kesinlikle piyasanın önemli bileşenlerinden birisi olarak biliniyor. Çin’in Bitcoin hash rate’inin %66’sına sahip olduğunu ve madencilerin büyük bir çoğunluğunun o bölgeden olduğunu düşünecek olursak, Bitmain bunun gerçekleşmesini sağlayan önemli mimarlardan birisi olarak gösterilebilir.

Buna rağmen Bitmain piyasaya sürdüğü en üst düzey madencilik cihazlarından birisinin üretilemeyeceğini açıkladı. Bitcoin özellikle Mayıs ayındaki Halving veya blok ödülü yarılanmasına yaklaşırken madencilik gücünde yaşanacak bir düşüş kesinlikle birçok farklı nedene yol açabilir.

Bitcoin Madencilik Cihazlarının Satışı Kısıtlanıyor

Samson Mow tarafından paylaşılan en alttaki tweet içerisinde, Bitmain’in satış yöneticisi Fan Xiao Jun‘un bir panelde verdiği kötü haber aktarıldı. Jun, S17/T17 cihazlarının üretim kapasitesinin oldukça kısıtlı olduğunu ve bunların Mart ayından sonra çok fazla satılamayacağını belirtti. Bu da aslında 2020 yılı için satışların çok da iyi olamayacağı anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tabii ki Bitmain’in alternatifi Canaan Creative veya MicroBT gibi önemli kripto para madencilik donanım firmaları olsa da, bunun hash rate’i ve madencilerin gücünü etkileyeceği tahmin ediliyor. Bitmain aslında geçtiğimiz aylarda ilk halka arza (IPO) gitmeyi düşünüyordu ancak yeni haberle beraber bunun da ertelendiği bilgisi paylaşıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Bc
    2 sene önce

    “Nedene yol acmak”
    Ah guzel Turkcemiz ah.

    13