X


Bitcoin (BTC) İçin En Büyük Destek Kırıldı: S2F Modeli Artık Geçersiz mi?

18:43
22 Haziran 2021

 Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün 30.000 dolar desteğinin altına indi ve büyük bir panik yarattı. Bitcoin’in uzun süredir dayanan kritik destek noktasının altına inmesi, S2F modelinin de bozulmasın ve BTC‘nin ölüm kalım anına gelmesine neden oldu.

Bitcoin’in S2F Modeli Geçersiz Kalabilir

Ünlü kripto para analisti PlanB, altın için kullanılan S2F modelini lider kripto para birimi Bitcoin’e uyarlaması ile tanınıyor. PlanB, Twitter’daki takipçilerine daha önce yaptığı açıklamasında da 2021 yılı bitmeden BTC’nin 100.000 doları göreceğini vurgulamıştı. Analist, daha önce yaptığı anketinde yatırımcıların fikrini sormuş ve 24 Mart tarihli anket sonucunda büyük bir çoğunluk fiyatın 2021 bitmeden 100.000 dolar üzerinde kalacağı cevabını vermişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistin 21 Haziran tarihinde yaptığı ankete 124.000 kişi katıldı ve bunda ise BTC‘nin 100.000 doların altında kalacağı sonucu çıktı. Sadece 3 ay içerisinde yaşanan bu değişim PlanB’nin de dikkatini çekti. Eğer Bitcoin 2021 yılını 100.000 dolar altında tamamlarsa, bu durum yıllardır bozulmayan S2F modelinin bozulması anlamına gelecek.

Bitcoin Yeniden Yükseliyor

PlanB’nin tweetinin altına gelen yorumlara bakıldığında ise birçok kişi şimdiden bu S2F modelinin bozulduğunu düşünüyor. PlanB henüz bu konu hakkında net bir açıklama yapmasa da S2F modelinin büyük bir tehlike altında olduğu görülebilmekte. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 31.414 dolara kadar yükselerek 1 saat içerisinde %6 değer kazandı.

Lider kripto para biriminin 31.000 dolar üzerinde tutunması, kesinlikle düşüş endişelerini hafifletecektir. Buna rağmen henüz günlük kapanış olmadı ve bütün gözler buraya çevrildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar