reklamı kapat

Bitcoin (BTC) İçin Acil Durum: BTC Fiyatı Sert Düşüyor

Bitcoin fiyatının 500 dolarlık düşüşünün sebebi ne?
15:46
21 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün beklenmeyen bir düşüş dalgası yaşadı ve kimse şu an için bunun sebebi hakkında kesin bir açıklamada bulunamıyor. Bir anda 11.000 dolar bölgesinden 10.500 dolar bölgesine kadar gerileyen BTC, iki önemli destek noktasının da altına indi. Peki Bitcoin’in bugün görünürde hiçbir sebep olmamasına rağmen böyle sert gerilemesinin sebebi belli mi?

Bitcoin Fiyatı Bu Sebepten Düşüyor Olabilir

Aslında yaşanan bu düşüşün direkt olarak Avrupa ve ABD borsaları ile ilgili olduğu düşünülüyor. Bitcoin’in yaşadığı sert düşüş öncesinde Avrupa merkezli endekslerde ve ABD’nin en önemli endekslerinden Dow Jones bünyesinde önemli bir gerileme yaşandı.

Borsalarla pozitif korelasyona sahip olduğu bilinen Bitcoin’in de bunlardan olumsuz etkilenmiş olması daha önce görülen ve kanıtlanan bir olay olarak biliniyor. Bitcoin fiyatının bu düşüşü de temel olarak yine aynı sebepten yani borsalardaki yatırımcıların ikinci Koronavirüs dalgasının geleceğinden korkarak yaptıkları satışlardan kaynaklanıyor olabilir.

Kurumsal yatırımcılar 12 Mart tarihinde de benzer bir adım atmış ve yüklü miktarda BTC satışı gerçekleştirmişti. Bitcoin fiyatı o tarihlerde 3.700 dolara kadar düşse de mevcut düşüşün 10.500 dolarda durduğu görülüyor. Eğer Bitcoin önümüzdeki günlerde 10.000 doların altına inerse asıl tehlike o zaman başlayabilir.


Ancak 10.000 dolar altına inilmediği müddetçe BTC yatırımcılarının korkacakları bir şey olmadığı tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.