reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Dudak Uçuklatan Tahmin

Dan Tapiero'dan Bitcoin için önemli fiyat tahmini!
19:21
20 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) uzun bir süreden beri birçok finans kurumunun ve merkez bankasının eleştirisine maruz kalmıştı ve hala da kalmaya devam ediyor. Ancak yine de birçok ülkedeki Bitcoin bakış açısı değişmeye başladı ve lider kripto para birimi yavaş yavaş kabul görmekte.

Özellikle Koronavirüs krizi esnasında basılan sınırsız para ve yapılan sınırsız mali genişleme, kurumsal yatırımcıların da ilgisini Bitcoin’e çekti. Bir zamanlar birçok banka yetkilisi gibi Bitcoin’i eleştiren MicroStrategy CEO’sunun şimdilerde hevesli bir şekilde BTC alımı yaptığını açıklamasının temel sebebi de bu olarak biliniyor.

Bu da BTC’ye önemli bir ana akım kabul getirdi. Ancak Bitcoin hala regülatörlerin gözünde önemli bir yere sahip değil ve insanlar bunun değer kazandıkça daha çok göze batacağını savunmakta. Önde gelen analist ve ekonomi uzmanı Dan Tapiero ise bu konuda ilginç bir açıklamada bulundu.

Bitcoin Nasıl Regülatörlerin Dikkatini Çekebilir?

Tapiero, 200 milyar dolarlık toplam piyasa değerinin makro otoriteler ve regülatörler için çok küçük bir miktar olduğunu ifade etti. Altın piyasasının toplam değerinin 12 trilyon dolar olduğunu ifade eden Tapiero, yine de bunun kimsenin umurunda olmadığını vurguladı.

Analiste göre Bitcoin‘in küresel regülatörlerin gözüne batması için minimum 250.000 dolarlık birim fiyata ihtiyacı var. Bu da en az 25 katlık bir artış anlamına gelmekte.

BTC bu yıl 20.000 dolar seviyesini göremese de bunun 2021 yılında olumlu birkaç gelişme ile rekor kırabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.