reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Hash Rate Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Bitcoin hashrate'i yeni bir rekor kırdı.
18:17
21 Eylül 2020

Blockchain.com kurucu ortağı ve ünlü bir Bitcoin yatırımcısı Nicolas Cary, Bitcoin (BTC) hash rate’inin önemli bir artış ile tüm zamanların rekorunu kırdığını ifade etti. BTC hashrate’i 133.7 EH/s seviyesine kadar çıkarak 2017 yılında bile görülmeyen bir rekora imza attı.

Bunun yanı sıra içerisinde fon bulunan Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısında da tüm zamanların rekorunun kırıldığı ortaya çıktı. Blockchain.com verilerine göre 6 Eylül tarihinde 122.194 milyon TH/s oranında olan hash rate’in 133.7 milyon TH/s seviyesine çıkması tam da fiyat düşüşünün olduğu anlarda yaşandı.

Bitcoin Hash Rate’i  Rekor Tazeledi

Bitcoin aslında 2 Eylül tarihinde çok sert bir düşüş yaşamıştı. O tarihlerde Bitcoin fiyatı 12.000 dolardan 10.000 dolara kadar düşmüştü ve birçok yatırımcı bu düşüş yüzünden paniğe kapılmıştı. Aslında BTC bugün de son birkaç saat içerisinde önemli bir düşüş yaşadı ve yeniden 10.500 dolar seviyesine döndü.

Madencilerin BTC fiyat düşüşüne rağmen etkinlik artışı ile hash rate rekoru kırmalarının sebebi ise bilinmiyor. Normal şartlarda hash rate’in fiyat yükseldikçe artan madenci ilgisinden kaynaklandığı biliniyor. Ancak fiyat düşüşüne rağmen hash rate artışı yaşanması kesinlikle önümüzdeki günlerde BTC fiyatı ile ilgili yukarı yönlü bir hareketlenme yaşanabileceğini düşündürüyor.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.