reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Gözü Kulağı Bu Gelişmede Olacak

Bitcoin fiyatı bu tarihte sert bir değişim yaşayabilir.
20:11
21 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta inişli çıkışlı bir performans sergileyerek birçok yatırımcıya belirsiz sinyaller vermişti. Aslında inişli çıkışlı performansın bile 2 Eylül tarihindeki sert düşüş döneminden çok daha faydalı olduğu söylenebilir. BTC, geçtiğimiz hafta FED Başkanı Powell’ın açıklamaları sayesinde 2 Eylül tarihindeki düşüşünü genel anlamda telafi etse de tehlike henüz geçmiş sayılmaz.

BTC/USD işlem çiftinin yaklaşık %7,5 artmasını sağlayan FED Başkanı Powell’ın yakın zamanda yeni bir konuşma yapacağı biliniyor. FED Başkanı tarafından yapılacak yeni konuşmada ABD ekonomisinin uzun vadeli hedefleri belirtilecek.

Powell ve Mnuchin, Bitcoin’in Seyrini Değiştirebilir

Perşembe günü bir araya gelecek olan FED Başkanı Jerome Powell ve ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchin, Senato önünde ekonomiyi masaya yatıracak. Devam eden Kovid-19 yardımı ve teşvik ödemeleri ile ilgili de bir kararın çıkacağı düşünülen toplantı bu yönüyle Bitcoin fiyatı için çok kritik olabilir.

Mnuchin’in büyük ihtimalle ABD hükümetinin ikinci Koronavirüs teşvik ödeme paketini duyuracağı ve bunun miktarına göre BTC ile diğer varlıkların sert hareket edebileceği düşünülmekte. Eğer ABD hükümeti yüklü bir teşvik paketi duyurusunda bulunursa BTC çok ciddi bir sıçrama elde edebilir.


Bu da birçok Bitcoin yatırımcısının gözünün kulağının Perşembe gününe odaklandığını gösteriyor. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise sert bir düşüş yaşadı ve bunun toplantı öncesi belirsizlikten kaynaklandığı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.