X

Bitcoin (BTC) 2017 Yılından Beri Böyle Bir Gelişme Yaşamadı

Bitcoin fiyatı için önemli bir dönüm noktası kapıda olabilir.
21:22
21 Eylül 2020

Önde gelen kripto para analiz şirketlerinden Skew tarafından yayınlanan verilere göre, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 yılından beri yakında yaşama ihtimali bulunan bir dönem yaşamadı. Bitcoin’in 2017 yılının ünlü sezonundan beri üç pozitif çeyrek dönem geçirmediği vurgulanıyor. Bu da BTC’nin teknik olarak son 9 aylık süre içerisinde her dönem daha yüksek bir fiyatla kapanış yapmadığı şeklinde ifade edilebilir.

Eğer BTC dördüncü çeyrek dönemini yani 2020 yılının son gününü de daha önceki çeyrek dönemin üzerinde bir fiyatla kapatırsa, bu durum 2017 yılından beri görülmeyen bir ilk olacak.  Skew tarafından yayınlanan verilere bakıldığında özellikle dördüncü çeyreklerin ortalama olarak ya %42,54’lük yükseliş, ya da %13,6’lık düşüş ile sonuçlandığı görülüyor.

Bitcoin İçin Son Çeyrek Çok Önemli

Bitcoin’in en büyük sıçramayı yaptığı dördüncü çeyrek ise herkesin tahmin edeceği üzere 2017 yılı olarak görülüyor. Aslında Bitcoin 2016 yılının sonlarından 2018 yılına kadar olan dönemde beş pozitif çeyrek dönem yaşadı. Analistler ise bunun en büyük sebebinin ABD ve Güney Kore piyasalarından gelen ilgi olduğunu düşünmekte.

Şimdi ise bu ülkelerin ilgisi zaten en üst seviyede olsa da kurumsal yatırımcıların ilgisi kendini göstermeye başladı. Bitcoin 2020 yılının ikinci ve üçüncü çeyreklerinde yükselişine devam ederken, dördüncü çeyrekte de yükseliş elde ederse bir rekora imza atabilir.

BTC hash rate’in rekor kırması da bunun sinyali olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar