X


Bitcoin (BTC) İçin 50.000 Dolar Hedefi Yeterli mi? Uzmanlar Yeni BTC Hedefini Açıkladı

Bitcoin fiyatının hedefi 50.000 dolarla sınırlı olmayabilir.
17:21
12 Şubat 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 48.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin fiyatının 48.800 dolara gelmesi ise herkesin 50.000 dolar beklentisi içerisine girmesine neden oldu. Peki Bitcoin için gerçekten de nihai hedef 50.000 dolar olabilir mi?

Bitcoin Fiyatı İçin Son Hedef 50.000 Dolar mı?

Aslında şu an için Bitcoin yatırımcılarının büyük bir psikolojik savaş verdiği görülüyor. BTC fiyatının 20.000 doları kırmasından sonra hedefin 30.000 dolar olduğu vurgulanmıştı. Burada bir süre oyalanan BTC, hızla 40.000 dolara ulaştı. Birçok uzman kısa sürede düşüş beklese de BTC’nin parabolik yükselişinin devamı başladı.

Bitcoin fiyatı özellikle Tesla cephesinden gelen haber ve Elon Musk’ın biyografisine BTC yazması ile, her hafta yeni bir rekora imza attı. Bu da BTC’de düşüş bekleyen birçok kişiyi şaşırtıp, hedefin bir anda 50.000 dolar olmasını sağladı. Ünlü kripto para analisti ve ekonomist Alex Krüger de BTC fiyatında yaşanan durumu net bir şekilde ortaya koydu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC 2018 Yılından Çok Farklı Bir Durumda

2017-18 rallisinde BTC’nin parabolik yükselişi kırıldığında, fiyat uzun süreli bir ayı piyasasına girmişti. 2020 yılında ise fiyatın 38.000 dolardan 28.000 dolara kadar düşüşü sonrasında bu durum tekrarlanmadı. Elon Musk ve farklı kişilerin etkisi, BTC için yeniden yükselişin başlamasını sağladı ve BTC parabolik yükselişini an itibarıyla devam ettiriyor.

Uzmanlar ise 50.000 doların asıl hedef olmadığını ve bunun çok daha üstünün görülebileceğini vurgulamakta. Krüger, açıklamasının devamında Bitcoin için asıl hedefin 2021 yılında 100.000 doların görülmesi olduğunu belirtti. Son günlerde gelen olumlu birçok haber de Bitcoin fiyatı için önemli bir yükselişin habercisi olabilir.

Bitcoin İçin Artık Dönüş Yok

Kurumların BTC alması, BNY gibi önde gelen bankaların BTC hizmeti vermesi Uber gibi devlerin BTC ödemelerini kabul etmesi, aslında sektöre net bir cevap veriyor. Bitcoin’in kabulü bu sefer 2017 yılındakinden bile daha hızlı devam ediyor ve özellikle Elon Musk bir kırılma yaşatmış olabilir.

Bu noktadan sonra ise Miami’nin çalışanlara BTC ile ödeme yapacak olması gibi haberleri çok daha sık duymaya başlayabiliriz. Miami Şehir Konseyi tarafından yapılan açıklamada isteyenlere BTC ödemesi yapılacak olması ve vergilerin bile BTC ile alınabileceği gelişmesi, bu ana akım kabulün görünen yüzü olabilir. Böyle bir durumda BTC’nin artık büyük bir kabule ulaşıp fiyat rekoru kırması ise kaçınılmaz gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar