X


Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Bu Gösterge Umut Veriyor!

Elde edilen grafiklere göre Bitcoin’de düşüşler yaşanmasına rağmen orta vadeli beklentiler hala artış yönünde kalmaya devam ediyor.
14:14
20 Temmuz 2021

Yapılan açıklamalara göre lider kripto para biriminin bir ay içinde ilk kez 30.000 doların altına düşmesine rağmen, on-chain ölçümler balinaların istikrarlı bir şekilde BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Balinalar Bitcoin Biriktiriyor

Glassnode’un 19 Temmuz’da paylaştığı The Week On-Chain” raporuna göre, merkezi borsaların Bitcoin rezervleri, yakın zamanda devam eden düşüş ivmesine rağmen azalmaya devam ediyor ve borsalardan aylık ortalama 36.000 Bitcoin (yaklaşık 1 milyar dolar değerinde) çekildi.

Yapılan açıklamalara göre bu durum, her ne kadar şu an bir satış baskısı yaşansa da büyük BTC yatırımcıları borsalardaki varlıklarını soğuk cüzdanlara çektiğini gösteriyor. Dolayısıyla Bitcoin balinaları hala BTC fiyatının artışa geçmesini bekliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak Glassnode, Mayıs ayından bu yana içinde BTC bulunan cüzdan sayısının da artışa geçtiğini ve bugün yaklaşık 250.000’den yaklaşık 300.000’e yükseldiğini dile getiriyor. Ayrıca Glassnode’un verilerine göre Bitcoin satışına hazırlanan cüzdan sayısında da düşüş görünüyor. Bu durumun madencilerin BTC sattığı bir döneme gelmesi ise önem taşıyor.

Yüksek Volatilite Görülebilir

Her ne kadar Glassnode, birikime işaret eden sinyalleri paylaşsa da piyasalar için volatilitenin yükselebileceği bir döneme girileceğini de ifade ediyor. Dolayısıyla piyasada beklenmedik hareketler oluşabilir ve bölünmüş bir piyasa görülebilir:

Son derece bölünmüş bir piyasamız var ve volatilitenin kısa zamanda artması muhtemel bir piyasa var.

Buna ek olarak analistlerin açıklamalarına göre madencilerin satışları bitirmesinin ardından piyasada yukarı yönlü grafiklerin oluşması muhtemel görünüyor. Dolayısıyla Ağustos ve Eylül ayları BTC fiyatında artışların yaşanması büyük bir olasılık olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar