X


Bitcoin (BTC) Analizi ve Altcoinlerde Son Durum: MATIC, WAVES ve ADA Yorumları

20:01
23 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %5,4 yükseliş elde ederek 33.677 dolar seviyesine kadar yükseldi. Aslında BTC’nin geçtiğimiz saatlerde 34.000 doların da üzerine çıktığı ancak burada tutunamadığı bilinmekte.

Bitcoin Fiyatı İçin Son Durum

BTC fiyatının bu yükselişi ile birlikte 7 günlük grafikteki zararı da %16’ya kadar geriledi. Öte yandan önde gelen altcoin Ethereum için ise durum hala oldukça kötü ve toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi 2.000 doların altından işlem görmekte.

Bitcoin fiyatı için şu an kritik desteğin üzerine çıkıldığı görülmekte. 30.000 dolarda tutunan ve günlük kapanışta bunun altına inmeyen BTC, şimdi ise 34.000 dolar direncini zorlamaya başladı. BTC fiyatının 34.000 dolar direncinin üstündeki hedefi ise daha önceki 38.000 dolar olacaktır. Bitcoin’in ticari hacminin de şu an artış yaşıyor olması, yüklü alımların yapıldığına işaret etmekte. Altcoinler ise bundan ciddi anlamda faydalanamıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Altcoinler Hareketlendi mi?

Altcoinlerdeki son duruma bakıldığında ise lider kripto para biriminin piyasa hakimiyetinin %45’in üzerinde olduğu görülüyor. Bu da altcoinler için kesinlikle kötüye işaret. Ethereum’un 2.000 dolar altında kalması, piyasa hakimiyetinin kaymasının temel nedeni olarak görülüyor.

Şu an top 10 içerisinde ETH’nin sergilediği olumsuz gidişata rağmen yükseliş elde eden altcoinler de bulunuyor. Bunların arasında ise %17,5’luk yükseliş ile DOGE, %12,9’luk yükseliş ile BNB ve %9,2’lik yükseliş ile XRP yer alıyor.

MATIC, WAVES ve ADA Analizi

Son günlerin popüler kripto para birimi MATIC’in ise özellikle Ethereum’un hareketi nedeniyle yerinde saydığı görülüyor. ETH ile pozitif korelasyona sahip olan MATIC, hala 1,20 doların altından işlem görmekte. MATIC için kritik destek ise 1 dolar olarak biliniyor.

65. sırada yer alan WAVES ise %21’lik düşüşten sonra hala toparlanamadı. WAVES grafiğinde takoz formasyonu oluşuyor ve bu durum yakın vadede fiyatın 11 dolar desteğini ziyaret edebileceğini göstermekte.

ADA ise 1,20 dolar üzerinde istikrarlı bir şekilde tutunmaya devam ediyor. ADA fiyatının %4,5’luk yükselişi ise 1,40 dolardaki direncin kırılmasında etkili olmayacak. ADA yatırımcıları için asıl kırılım 1,40 dolardan sonra başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar