reklamı kapat

Bitcoin ATM’lerinin Lisansa İhtiyacı Var Mı?

Nevada eyaleti Bitcoin ATM’lerinin de bir lisans alması gerektiğini düşünüyor...
20:00
30 Ağustos 2019

Nevada eyaletindeki yetkililerin yaptıkları resmi açıklamaya göre, Bitcoin (BTC) ve kripto para ATM‘lerinin bir lisans programına ihtiyacı var.

Bitcoin ATM’leri

Yerel yayın organı Nevada Current’in 28 Ağustos’ta yayınladığı bir basın açıklamasına göre, devletin finans regülatörü konumundaki İşletme ve Sanayi Bakanlığı Finansal Kurumlar Birimi (NFID), ATM operatörlerinin mevcut kurallara uymaları gerektiğini dile getirdi.

Yapılan açıklamalarda şu ifadeler yer verildi:

Fiziksel, mobil, internet veya başka herhangi bir yolla geleneksel ya da dijital para biriminin iletimini kolaylaştıran veya elinde bulunduran herhangi bir kuruluş, bir lisans tespiti istemek için NFID ile irtibata geçmelidir.

Ayrıca Cointelegraph’ın haberine göre, yapılan açıklamalarda 2019 yılından önce ATM’lerle ve para aktarımlarıyla ilgili  uyulması gereken kurallarda yapılan değişikliklere de değinildi. Bununla beraber NFID’nin kripto para gelişimlerini takip ettiği de şu şekilde ifade ediliyor:

NFID, zaman içinde Blockchain, Bitcoin ve dijital para endüstrisinin büyümesini ve genişlemesini izlemiştir. Son zamanlarda birkaç işletme ve ilgili kişi, Nevada Eyaleti’nde faaliyet göstermek için bir lisansın gerekli olup olmadığını belirlemek için NFID ile temasa geçti. Sunulan iş modeline dayanarak, yeni yasalar uyarınca para transferi için bir lisans gerekebilir.

Sektör Büyüyor

New York eyaletinin Finansal Hizmetler Departmanı’nın Şubat ayında bir kripto para ATM üreticisine daha kripto para lisansı (BitLicense) verdiği belirtilmişti. NYDFS, ilk olarak LibertyX’e verdiği kripto para ATM lisansıyla New York’luların geleneksel ATM’lerden kripto para satın almasının önünü açmıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bunun yanında CoinATMRadar 24 Haziran’da yaptığı bir açıklamayla Dünya üzerindeki toplam Bitcoin ATM’si sayısı ilk kez 5.000’e ulaştığını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.