Bitcoin Ani Yükselişle Yeniden $10,000 Seviyesinin Üstünde

18:25
18 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

İki gün önce 16 Temmuz akşamı yaşanan büyük düşüşün ardından Bitcoin yeniden bu akşam saatlerinde 10,000 dolar üstü seviyeye ulaştı.

16 Temmuz’da yaşanan 9100 seviyelerine kadar devam eden düşüş kısa sürmüş ve yönünü yeniden olumlu bir havaya çevirmiş gibi görünüyor. Yaklaşık 50 dakika önce saat 17:30 sularında büyük çaplı alımlarla birlikte Bitstamp’ta Bitcoin fiyatı bir anda en yüksek 10,482 doları gördü.

Yaklaşık 4 dakika içerisinde 800 dolarlık yükseliş yaşandı

Bu denli büyük çaplı anlık iniş çıkışlar Bitcoin’in henüz kendine güvenli bir seviye bulamadığını gösteriyor. Kripto para piyasası uzmanlarına göre 10,000 dolar üstü kapanan her gün Bitcoin’in yukarı ivme yapmasına destek olurken, 10,000 altı seviyeler de tam tersi olarak aşağı yönlü baskıyı destekliyor.

Piyasadaki hareketlilik komisyon gelirlerinin artması açısından en çok borsalara yararken, kısa vadeli işlem yapan trader’ların, özellikle de kaldıraçlı işlem yapan kripto para yatırımcılarının çok dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü anlık ve büyük çaplı iniş veya çıkışlardan en fazla zararı liquidation (tasfiye) riski ile kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılar alıyor. Bu hareketli dönemlerde işlem yapmamaları tavsiye ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar