reklamı kapat

Bitcoin 6.600 Dolar Sınırını Aştı, Sırada Ne Var?

Analistler bu seviyeden sonra daha yüksek seviyelerin görülmesini beklediklerini ifade ediyor...
08:00
2 Nisan 2020

Lider kripto para birimi dün gece saatlerinde 6.200 dolardan anlık sıçrama ile 6.600 dolar sınırına yükseldi ve %5’lik anlık bir artış yaşandı. Yükselişini devam ettiren BTC 6.672 dolara kadar yükselmeyi başardı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise Bitcoin (BTC) yaklaşık olarak 6.626 dolar bandında işlem görüyordu.

Sonraki Adım Ne Olacak?

Kripto para yatırımcısı RektProof’un Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara göre son fiyat hareketleri üç parçalı bir tablo çiziyor: BTC ilk olarak birikim aşamasını gerçekleştirdi. Daha sonra  kısa bir fiyat manipülasyonu yaşadı ve şu anda da kayıpları geri almak için bir büyüme aşaması olarak tanımlanabilecek aşamaya giriyor.

Dolayısıyla analistin paylaştığı tabloya göre Bitcoin 6.700 dolarlık bölgeye yeniden test etmeye hazırlanıyor.

Bunun yanında Bloomberg’e göre son fiyat hareketleri önemli bir satın alma sinyalinin oluşmasını sağladı. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, bir trend göstergesi olan GTI Vera Convergence Divergence Indicator’a göre satın alma sinyalleri görüldüğünü ortaya koydu.

Bloomberg’e göre bir alım sinyali en son Bitcoin 7.000 doların ortalarında seyrederken Ocak sonunda görülmüştü. Zaten sonrasında da Şubat rallisi başlamış ve fiyatlar 12 Mart’ta yaşanan çöküşe kadar güzel bir artış ivmesi göstermişti.

Kripto Talebinde Dalgalanma

Bahsi geçen dalgalanmanın, kripto para borsalarında oluşan bireysel talepte yaşanan büyük bir artış sonrasında ortaya çıktığını görüyoruz. Örneğin, ABD merkezli borsa Kraken, bireysel kayıtlarda %83 ve doğrulamalarda %300 artış kaydettiklerini ifade etmişti.

Ayrıca Coinbase de yayınladığı kapsamlı bir raporda, 12 mart sonrasında bireysel kullanıcılarda artışlar olduğunu ifade etmiş ve bireysel müşterilerin düşüş sırasında alım yaptığını ifade etmişti. Borsanın açıklamalarına göre Bitcoin en çok talep gören kripto para birimi oldu.


Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun