reklamı kapat

Bitcoin 5.000 Doların Üstünde Ne Kadar Süre Kalacak?

Hiç kimsenin beklemediği bir anda 5.000 doları aşan Bitcoin bu seviyenin üstünde ne kadar daha kalabilir?
16:00
7 Nisan 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Bu hafta Bitcoin herkesi şaşırtarak son dört ayda ilk kez 5.000 dolar sınırını geçti. Hal böyle olunca kulislerde Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde ne kadar süre kalabileceği konuşulmaya başlandı.

BTC her zaman olduğu gibi altcoin’leri de peşinden sürükledi. Boğacılar sevinirken Bitcoin karşıtlarının ve şüphecilerin ağzının tadı kaçtı, ‘ayı piyasası hevesi’ kursağında kaldı. Smilinmong isimli Reddit kullanıcısı ise yatırımcıların umutlarını artırdı:

Üç adet 7.000 dolar BTC alış emri bu son fiyat pump’ının katalizörü oldu. Bu, anında toplu olarak alınan miktarın %0,1’i. 416 gün içinde her 24 saatte üretilen BTC sayısı yarıya düşecek. Yılda 328.500 BTC daha az yaratılacak. Bu pump yalnızca başlangıçtı. Hazır olun.

Dump İhtimali

Smilingmong’un ‘çok sayıda BTC alındı’ iddiasını destekleyen birçok kaynak/veri mevcut. 100 milyon dolarlık BTC balinası bunlardan biri. BTC bu olay üzerine pump yapsa da böyle durumlarda ardından takip eden dump gelmedi ve BTC aynı seviyede işlem görüyor. Dump ihtimali ve BTC’nin bu seviye üzerinde ne kadar daha gezineceği özellikle acur yatırımcıların merak konusu. Smilingmong’un esas kastettiği şeyse ödül yarılanması.

Madencilikte Ödül Yarılanması

Her ne kadar heyecan verici olsa da güncel BTC fiyatı tüm zamanlar rekorunun yanında sönük kalıyor. Zycrypto’nun haberine göre madencilikte ödül yarılanmasına 400’ün üzerinde gün kala bir dump’ın gerçekleşmesi için önümüzde uzun bir süre olabilir.

Sözün özü, ödül yarılanması bir başka BTC pump’ı için büyük bir katalizör olabilir ve yatırımcılar buna göre aksiyon alabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.