reklamı kapat

Bitcoin 2019’un Yeni Rekorunu Kırdı

Bitcoin uzun zaman sonra yeniden 9.500 doların üzerinde...
01:27
21 Haziran 2019

Bitcoin fiyatı dün akşam saatlerinde yeniden yükselişe geçti ve Coinmarketcap verilerine göre 23:00 sularında 9.500 dolar barajı aşıldı. Bu durum “Acaba geri çekilmem mi yaşanacak, yoksa yükseliş devam mı edecek?” sorularını soran yatırımcıların yüzünü güldürdü. Ayrıca Bitcoin’in psikolojik açıdan önemli olan 10.000 dolar barajını aşma ihtimali de böylece artmış oldu.

Ethereumworldnews’in haberine göre artık analistler de Bitcoin fiyatının daha yükseklere çıkacağını ve beş haneli rakamların uzak olmadığını düşünüyor.

Piyasa Hakimiyeti Boğalarda

Bitcoin fiyatı yazının yayıma hazırlandığı sırada yirmi dört saat içinde yaklaşık olarak %4’lük bir artış sergileyerek 9.537 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bitcoin fiyatını 9.500 doların üzerine taşıdıktan sonra 9.583 seviyesini gördü ve 9.600 dolara çok yaklaştı.

Bu fiyat artışı genel piyasa hissiyatını da olumlu yönde etkiledi. Analistlere göre kurumsal yatırımcıların da etkisiyle bir boğa koşusunun başladığı artık kanıtlandı.

Piyasanın önemli analistlerinden Josh Rager Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla genel direnç seviyelerine rağmen Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceğini dile getirdi:

$ BTC olası senaryosu. Nasıl hareket edeceğinden bağımsız olarak Bitcoin’in daha yüksek seviyelere doğru ilerlediğini düşünüyorum.

Öte yandan Bitcoin fiyatının 9.000 doların üzerinde kalması ve yükselmeye devam etmesi her ne kadar piyasa hissiyatı açısından çok önemli olsa da 10.000 dolar seviyesinin güçlü bir direnç seviyesi olabileceği gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Güçlü Teknik Göstergeler

Analistler son hareketlerden sonra teknik göstergelerinde daha yüksek seviyeleri işaret ettiğini ifade ediyor.
Twitter’ın önemli kripto para analistlerinden Chonis Trading, Bitcoin’in MACD göstergesinin üç yıldan daha fazla bir süredir ilk defa boğa hareketini işaret ettiğini dile getirdi.

Bunların yanında Rager dün yaptığı bir açıklamada, Bitcoin fiyatını aşağı çekebilecek sahte hareketlerle karşılaşabileceğimizi ifade etmişti. Yatırımcıları hareketli günler beklemeleri konusunda uyaran analistin açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun