Reklam

Bitcoin 2019 Yılında Dibi Gördü Mü?

Bitcoin (BTC) bu yıl içerisinde daha fazla düşebilir mi?
10:00
30 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu haftanın başlarında 6.500 dolara kadar indikten sonra yükselişe geçti ve 7.500 dolara kadar çıkmayı başardı. Bitcoin’in geçtiğimiz yıl bu tarihlerde 6.000 dolardan 3.000 dolara kadar düşmesi ve yüzde 50 değer kaybı yaşaması analistleri endişelendirse de, tarih bu sene tekerrür etmeyecek gibi gözüküyor.

Bugün içerisinde 7.800 dolara kadar yükselmeyi başaran BTC, aslında beş günlük grafik verilerine göre de oldukça olumlu bir tablo çizmekte. Bitcoin’in 6.500 dolardan sonra gösterdiği bu yükseliş trendin birçok kripto para analistinin de olumlu tahminler yayınlamasına yol açtı.

bitcoin

Bitcoin Yüzde 50 Düştü!

Crypto Capital Venture isimli Twitter kullanıcısı ve kripto para analisti, Bitcoin’in Haziran ayından bu yana yüzde 50 düşüş yaşadığını ancak bunun geçtiğimiz Kasım veya Aralık ayında görüldüğü kadar şiddetli bir iflasa yol açmadığını ve piyasanın tamamen çökmediğini ifade etti. Bunun aslında dip seviyenin bulunduğuna dair bir işaret olduğunu belirten analist, Bitcoin’in 2019 yılında daha aşağı seviyelere inmeyebileceğini ima etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar