X


”Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşmadan İki Balon Dönemi Daha Yaşayacak!”

Bobby Lee Bitcoin'in 1 milyon dolar olmadan önce 'iki balon dönemi' yaşaması gerektiğini ifade etti.
15:00
10 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

En eski kripto para borsalarından birisi olan BTCC’nin eski kurucusu ve CEO’su Bobby Lee, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Bitcoin‘e (BTC) ve kripto para piyasasına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin 1 Milyon Doları Görecek!

Lee, Bitcoin’in şu an için aslında yükselebileceği noktanın çok aşağısında yer aldığını ifade eddikten sonra, ilerleyen tarihlerde inanılmaz yükseliş yaşanabileceğinin altını çizdi ve BTC’nin trilyonlarca dolarlık toplam piyasa değerine ulaşacak güce sahip olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in yaşayacak iki balonu daha kaldığını belirten BTCC kurucusu, Bitcoin’in ilk balon ile 100.000 dolara, ikinci balon ile 200.000 dolara yükseleceğini tahmin etti. Yaşanan sert yükselişlerin daha sonra benzer düşüş getireceğini ve bu sebeple bunlara balon dediğini açıklığa kavuşturan Bobby Lee, 1 milyon dolara ancak bu iki yükselişten sonra ulaşılabileceğini aktardı.

Bitcoin 2019 yılında kesinlikle oldukça hareketli bir yıl geçirdi ve 3.000 dolar bandından yola çıksa da 14.000 dolar seviyesine kadar hiç durmadı. Temmuz ayından sonra ise oldukça dalgalı bir grafik çizen lider kripto para birimi, geçtiğimiz haftalara kadar düşüş trendinde yoluna devam etse de Çin Başkanı tarafından yapılan açıklamalar ile yeniden 10.000 dolar üzerine çıkmıştı.

Bitcoin dün itibariyle yeniden düşüşe geçti ve 8.000 dolar bandına geriledi. Uzmanlar ise artık BTC’nin yükselişinin durduğunu ve altcoin’ler için yükseliş sinyallerinin görüldüğü kanısında. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar