X


Bir Sonraki Kripto Para Rallisinin Başlaması İçin Ne Gerekiyor?

Blockchain yatırımcısı Oliver Isaacs Bitcoin'in geleceği hakkında konuştu.
10:00
7 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Blockchain yatırımcısı Oliver Isaacs, SEC’in Bitcoin ETF’ini onaylamasının fiyat rallisi için katalizör görevi göreceğini düşünüyor.

Kripto para piyasası olaysız bir şekilde yola devam etse de piyasa uzmanlarının bazıları rallinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Ancak bazı uzmanlar rallinin yakın bir zamanda başlamayacağı, önümüzdeki yıl hatta birkaç yıl sonra başlayacağını düşünüyor.
Forbes’ın haberine göre Blockchain yatırımcısı Oliver Isaacs SEC’in Bitcoin ETF’ine onay vermesinin hemen ardından kripto rallisinin başlayacağı görüşünde. Hatta Isaacs Bitcoin ETF’inin onaylanmasının piyasanın aradığı esas katalizör olduğuna inanıyor:
Bitcoin ETF’inin onay alması, yeni yatırımcıların tıpkı hisse senetlerine veya diğer tüm ana akım varlık sınıflarına kolayca yatırım yaptığı gibi kripto paralara da milyarlarca dolar akıtmasının kapılarını açacak.
Isaacs SEC’in Bitcoin ETF’e onay vermesi halinde Bitcoin’in yeni tüm zamanlar rekorunu kırabileceğini düşünüyor ve mevcut durumun 2003’te altının yaşadığı sürece benzediğini hatırlatıyor.

Mart 2003’te ilk ETF onayını almasının ardından değerli metalin (altın) fiyatında %300’den fazla bir artış yaşandı.

SEC’in Bitcoin ETF’ine onay vermesi Bitcoin üzerinde benzer bir etki yaratabilir. Şayet durum bu olursa, Isaacs’in tahmini Bitcoin’in 22.500 dolara çıkabileceği yönünde.

Ne yazık ki SEC’in ETF’leri ne zaman onaylacağını veya onaylayıp onaylamayacağını kimse bilmiyor. SEC yeniden gözden geçirdiği 9 ETF başvurusuna dair kararını şu sıralar açıklayabilir. 9 ETF’in dışında başka şirketlerin ETF başvuruları da sırada bekliyor.

Kaynak: blokt.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar