X


Bir Sonraki Büyük Bitcoin (BTC) Düzeltmesi Ne Zaman Olacak?

Kripto analisti ve yatırımcı Nicholas Merten, bir sonraki büyük Bitcoin (BTC) düzeltmesinin ne zaman olacağını dile getirdi.
14:15
1 Kasım 2021

Kripto analisti ve yatırımcı Nicholas Merten, bir sonraki büyük Bitcoin (BTC) düzeltmesinin ne zaman gerçekleşebileceği ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Merten yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’in boğa döngüsünün geri kalanı için beklentilerinin çoğu analistten daha muhafazakar olduğunu söylüyor.

Bitcoin’de Bir Sonraki Düzeltme

Analist, 100.000 dolar seviyesinin muhtemelen Bitcoin için büyük bir direnç noktası olarak hareket edeceğini ve geçilmesi durumunda potansiyel olarak önemli bir düzeltmeyi tetikleyeceğini söylüyor.

Merten konuyla ilgili olarak, “100.000 dolara doğru bir ralli olacak bundan bir saniyeliğine şüphem yok, ancak daha muhafazakar bir ralli olacağını düşünüyorum, 100.000 dolar civarında, direnç olabilir. Ancak bu seviyeyi kırarsak, insanlar her ne kadar duymak istemese de büyük bir düzeltme olabilir.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Merten, Bitcoin’in önümüzdeki yılın başlarında 100.000 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor. Sonrasında ise %40’lık bir düşüş ile 60.000 dolar seviyelerinde gerileme olacağına inanıyor. Ancak her ne kadar büyük bir düşüş olsa da analist, böyle bir düzeltmenin BTC‘nin Haziran 2019 ile Mart 2020 arasında yaşadığından daha az şiddetli bir düşüş olacağını ifade ediyor. O dönemde BTC %56 düşüş yaşamıştı.

“Önceki Döngülerden Farklı”

Yakından takip edilen analist, bu sefer Bitcoin’in önceki döngülerden daha uzun, daha az volatil bir boğa piyasasından geçtiğini öne sürüyor. BTC’nin Kasım 2022 civarında boğa piyasasını 200.000 dolar gibi kaba bir hedefle bitireceğini düşünüyor.

Merten açıklamalarında Bitcoin’in 1. çeyrekte 100.000 dolara ulaşabileceğini sonra 60.000 dolara geri çekileceğini ve ardından Kasım döngüsüne girerek 200.000 doları görebileceğini ifade ediyor. Bu konuda Merten, “Bence bu daha mantıklı” ifadelerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar