X


Bir Firma Daha Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan gelen bazı pozitif sinyaller bir firmanın daha ETF başvurusu yapmasını sağladı. 
09:15
14 Ekim 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Bitcoin ETF’leri ile ilgili bazı olumlu sinyaller vermesinin ardından Cathie Wood’un başında bulunduğu Ark Invests de bir Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Bu noktada Wood’un uzun zamandır bir Bitcoin boğası olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ark Invest ETF Başvurusu

Çarşamba günü SEC’e yapılan başvuru, ARKA’nın borsa sembolü ile ARK 21Shares Bitcoin Vadeli İşlem Stratejisi ETF işlemlerinin, emtia borsalarında Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmayı planladığını gösteriyor.

Aslında bunun genellikle Chicago Mercantile Group (CMG) tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemleri olduğu ifade ediliyor. Öte yandan yapılan açıklamalara göre başvuru, bir ETF yayıncısı Alpha Architect tarafından ARK adına sunuldu. Gelişmeden bahseden Bloomberg Intelligence’den Eric Balchunas ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ark, muhtemelen bunu kullanacak olan güçlü bir genç yatırımcı tabanına sahip.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Wood’un Bitcoin Tahmini

Cathie Wood en büyük Bitcoin destekçilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor ve lider kripto para biriminin önümüzdeki yıllarda kat kat yükseleceğini düşünüyor. Son zamanlarda Wood  BTC fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 10 kat artarak yarım milyona çıkacağını düşündüğünü dile getirmişti.

Buna ek olarak Ark Invest’in de Haziran-Temmuz 2021 Bitcoin düşüşleri sırasında agresif alımlar yaptığı biliniyor. Ayrıca firma, Bitocin ETF onayını beklemek yerine de denizaşırı ülkelerde bu tip ürünlere yatırımları yapıyor. Örneğin; şirket geçen ay, Kanada Bitcoin ETF’ine yatırım yaptığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar