X


Bir Büyük Yatırım Firmasından Daha Bitcoin Yatırım Açıklaması!

Elde edilen son verilere göre büyük yatırım firmaları Bitcoin yatırımı yapmaya devam ediyor ve her geçen aralarına yenisi ekleniyor.
14:15
21 Ağustos 2021

Dünya çapında büyük firmalar ve varlık yönetim şirketleri yatırımlarının bir kısmını Bitcoin ve kripto para birimlerine yönlendirmeye devam ediyor. Bu noktada kurumsal yatırımcı ilgisini tetikleyen firmanın MicroStrategy olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Dev Firmadan Bitcoin Yatırım Sinyali

1939 yılında Roy Neuberger ve Robert Berman tarafından kurulan varlık yönetim şirketi Neuberger Berman, 64 milyon dolarlık emtia fonunun varlıklarının %5’i kadarını Bitcoin vadeli işlemlerine ve fonlarına yatırabileceğini dile getirdi. Firmanın yönetim altındaki varlıkların değerinin şu anda 402 milyar dolar olduğu biliniyor.

Yapılan açıklamalarda, Neuberger Berman Emtia Stratejisi Fonu’nun, Bitcoin vadeli işlemlerine ve Kanada’nın Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) yatırım yapabileceği ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre, yatırım işlemlerine hemen başlanacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fon, 11 Ağustos’ta türev ürünler aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum yatırımlarını takip etmek için ilk adımı atmıştı. Son açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda Ethereum şimdilik masadan kalkmış gibi görünüyor. Cuma günkü açıklamada sadece Bitcoin ile ilgili seçeneklerin değerlendirildiği görülüyor.

Bazı ETF’ler şu anda fonun araştırdığı listede yer alsa da muhtemelen kripto para birimlerine yasal endişeler sebebiyle doğrudan yatırım yapılmıyor. Her ne kadar firmanın tam anlamıyla yeşil ışık yaktığı varlıklar arasında yer almasa da Bitcoin ve kripto para birimleri Neuberger Berman’ın yakından takip ettiği varlıklar arasında kesinlikle yer alıyor.

Kripto Paralar ve Düzenleyici Endişeler

Son zamanlarda regülatörlerin kripto para birimlerinin üzerine daha fazla eğildiğini ifade etsek yanlış olmaz. Gerek borsalar ile ilgili yapılan incelemeler gerekse de kripto paralar özelinde yapılan araştırmalar düzenleyici belirsizlikler sebebiyle zaman zaman sorun yaratabilir.

Buna ek olarak bazı firmalar bu durumdan etkilenmeden kripto para yatırımları yapmaya devam ediyor. Ayrıca kripto para ekosisteminin de her ne kadar bu durumdan etkilenilse de güçlü bir şekilde ilerlediği görülüyor. Birçok uzman isim düzenleyici belirsizliğin ortadan kalkması ile kripto para birimlerinin çok daha güçlü bir şekilde yollarına devam edeceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar