reklamı kapat

Binance’ten Ethereum’a Destek

Binance Constantinople hard fork'unu destekleyeceğini açıkladı.
4 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Lider kripto para borsası Binance, Ethereum’un yaklaşan Constantinople hard fork’una destek vereceğini açıkladı. Constantinople 5 farklı EIP’yi (Ethereum Geliştirme Teklifi) kapsıyor.

Borsanın açıklamasında fork’un 7.080.000. blokta (tahmini olarak 14 – 18 Ocak arası) gerçekleşeceği belirtildi. Borsa, Ether sahibi tüm kullanıcıları için “yapılması icap eden teknik gereklilikleri” yerine getirmeye hazır olduğunu vurguladı.

Constantinople hard fork’una gitme kararı Ethereum geliştiricileri tarafından iki haftada bir düzenlenen toplantıların 7 Aralık oturumunda alındı. Yukarıda belirttiğimiz üzere Constantinople’la birlikte 5 yeni EIP geliyor. EIP’ler Ethereum Blockchain’ini “geri dönüşü olmayacak bir şekilde” değiştirecek.

Yani node’lar ya birlikte güncelleme yapacak ya da yolun sonunda ayrı bir Blockchain çalıştırıyor olacak, ETH çatallanacak. Ethereum’un geçmişinde bu olay bir kere yaşandı ve Ethereum Classic (ETC) yaratıldı. Constantinople hard fork’unda chain ayrılması beklenmiyor, ancak bu ihtimal dahilinde.

Binance, Constantinople hard fork’u esnasında chain ayrılması veya airdrop söz konusu olursa projelerden detayları konuşmak için kendisiyle irtibata geçmesini istiyor. Binance’ın bununla amaçladığı şey, token’ı listeleyip listelemeyeceğini ve airdrop’la token’ları kullanıcılarına güvenli bir şekilde verip veremeyeceğini görmek olabilir.

Geliştiricilere göre yeni hard fork “bakım ve iyileştirme yükseltmesi” olması bakımından kullanıcılar için büyük değişiklikler getirmiyor.  Fork Ethereum’un ekonomi politikasını değiştiriyor ve “ice age”i (buz çağı) aktive edecek olan zorluk bombasını geciktiriyor.

Yatırımcıların bir kısmı Constantinople’la birlikte Ethereum fiyatının dalgalanacağını tahmin ediyor. Haberimizin hazırlandığı sırada Ethereum 149 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.