Binance’tan Müjde Bekleyen Altcoin Yüzde 37.000 Arttı! İşte Yeni Hedef!

Kripto para piyasası yerinde sayarken, popüler altcoin özellikle topluluk desteği sayesinde piyasaya meydan okumaya devam ediyor. 
10:45
8 Eylül 2022
Ünlü Kripto Para Analisti Justin Bennet Açıkladı! Boğa Piyasası Henüz Bitmedi
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası yerinde sayarken, popüler altcoin özellikle topluluk desteği sayesinde piyasaya meydan okumaya devam ediyor.

Terra Classic (LUNC), Yine Sahnede!

Terra Classic topluluğu, yakımlar, staking ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde nihayet LUNC fiyatını 0,0005 dolar hedefine ulaştırdı. Yaklaşık 3.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile Terra Classic, ilk 30 kripto para listesine arasına girdi. LUNC bir günde %55 ve son 10 günde %300’ün üzerine artış kaydetti. %1,2 vergi/yakım yakım teklifi beklentisiyle topluluk, 0,01 dolarlık kısa vadeli bir hedefe odaklandı. Terra Classic, topluluktan benzeri görülmemiş bir desteğe tanık oluyor. 2 milyar doların üzerindeki devasa günlük işlem hacmi ile LUNC fiyatı 0,0005 dolar hedefine ulaşarak şaşkınlık yarattı. CoinMarketCap’e göre, LUNC en iyi 30 kripto para birimi arasına girdi. LUNC’ın listede üst sıralara tırmanması bekleniyor. LUNC, Terra krizi sonrasındaki dip seviyeden %37.000 yükseldi. Aslında, yakım, stake etme, projeler, ekosistemdeki faaliyetler ve yönetişim aktiviteleri nedeniyle son 10 günde, LUNC fiyatı yaklaşık %350 arttı. Şu anda 500 milyardan fazla LUNC stake edildi ve yaklaşık 3.62 milyar token yakıldı.

Son 24 saatte, LUNC fiyatı 2,75 milyar doları aşan güçlü işlem hacmi ile %55’in üzerinde yükseldi. 24 saatlik en düşük seviyesi 0.003406 dolar ve en yüksek seviyesi  0,0005386 dolar oldu. Piyasa değeri yaklaşık 3,5 milyar dolara ulaştı. LUNC, Monero, Stellar ve  Bitcoin Cash’i geride bıraktı. Topluluk, bu hafta başlarında 0,01 dolarlık kısa vadeli bir hedef belirledi. Terra Classic, 2 milyar doların üzerinde günlük işlem hacmi kaydetmeye devam ederse, bu hedefe ulaşılabilir. Şu anda Terra Classic topluluğu, 10 Eylül’de oylanacak olan %1,2 vergi/yakım teklifini geçmeyi planlıyor. Kabul edilirse, % 1,2 vergi yakma teklifi 20 Eylül’de uygulanacak. Şu anda, MEXC Global, KuCoin, Gate.io ve CoinInn gibi borsalar  teklifi desteklemeyi kabul etti. Binance’in yakım teklifine desteğini duyurması topluluk için çok büyük bir müjde olacak.

Teklif, LUNC Fiyatını Etkileyecek

Teklife göre, hem alım hem de satım olmak üzere tüm LUNC işlemlerinde %1,2 vergi/yakım uygulanacak. Tüm işlemlerde, ilgili tokenlerin %1,2’si yakılacak. Analistlere göre, yakım işlemi LUNC tokenlerinin piyasada azalmasına ve dolayısıyla da fiyat artışına neden olabilir. Arzdaki düşüş, talepte artış anlamına gelir.

Geçmiş veriler böylesi bir durumda token fiyatlarının ivme kazandığına işaret ediyor. Ancak, toplam LUNC token arzı 10 milyar LUNC’e ulaştığında bu yakma mekanizmasına son verilecek. Bundan sonra, arzın sabit kalması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Muhammed
    3 hafta önce

    Luna milletin anasını bidaha ağlaticak

    4